Eviation prezentuje luksusowe wnętrze swojego najnowszego, całkowicie elektrycznego samolotu Alice

Eviation prezentuje luksusowe wnętrze swojego najnowszego, całkowicie elektrycznego samolotu Alice

Eviation Aircraft, producent samolotów elektrycznych, prezentuje projekt swojego najnowszego w pełni elektrycznego samolotu Alice. Nowoczesne wnętrze dla dziewięciu pasażerów i dwuosobowej załogi zapewni luksusową służbową podróż.

– Kabina Alice jest uosobieniem czystej, całkowicie elektrycznej elegancji oraz wspaniałym połączeniem piękna i technologii – powiedział Omer Bar-Yohay, dyrektor generalny Eviation.

Alice, samolot przeznaczony do regionalnych podróży kadry kierowniczej, posiada najszerszą w swojej klasie kabinę. Wnętrze zostało wyposażone w luksusowe skórzane fotele, przy których znajdują się łatwo dostępne panele boczne ze składanymi stolikami, osobistymi gniazdkami elektrycznymi i gniazdami USB. W kabinie ulokowano też szafę do przechowywania kurtek i innych rzeczy osobistych oraz w pełni wyposażony kambuz z umywalką, toaletą i lodówką.

Aby zapewnić pasażerom najwyższy komfort i wrażenia, w samolocie znajdują się  panoramiczne okna o wysokości 55 cm. Dodatkowym udogodnieniem jest największy w swojej klasie bagażnik, mieszczący sprzęt o dużej powierzchni – narty, sprzęt do gry w golfa lub rowery.

Jeśli chodzi o wpływ na środowisko, Alice również wyróżnia się na tle konkurencji. Samolot, napędzany przez dwie elektryczne jednostki napędowe oraz wyposażony w system fly-by-wire nie, emituje dwutlenku węgla i znacznie redukuje hałas. W porównaniu z innymi samolotami napędzanymi silnikami odrzutowymi, Alice jest ponad 100-krotnie cichsza podczas startu i podróży.

– Kształtujemy przyszłość podróży przez lotnictwo elektryczne i z przyjemnością możemy rzucić okiem na to, jak podróże służbowe mogą i będą wyglądać w najbliższej przyszłości. Nasza koncepcja kabiny dla kadry kierowniczej podnosi standard branżowy w zakresie projektowania wnętrz dla tej klasy samolotów – powiedział Omer Bar-Yohay.

Pierwsze pasażerskie loty Alice mają odbyć się w 2026 roku.

Zobacz też: Tak wyglądają luksusowe kabiny w pierwszej klasie na pokładzie samolotu Singapore AirlinesJuż w 2026 roku w podróż wyruszy pierwszy na świecie elektryczny samolot pasażerskiSara Shakeel - to ona stoi za wiralowym zdjęciem brokatowego samolotu. Zobaczcie jej pozostałe prace.

tekst: M.K., fot. eviation.com

sznyt tygodnia

najnowsze