Limitowana edycja Nautilusa Ref. 5711 dla Tiffany & Co.

Limitowana edycja Nautilusa Ref. 5711 dla Tiffany & Co.

Aby uczcić 170. rocznicę współpracy Tiffany & Co. z firmą zegarmistrzowską Patek Philippe, marki zaprezentowały limitowaną edycję kultowego Nautilus Ref. 5711 w kolorze „Tiffany Blue”, który ukaże się w 170 egzemplarzach.

Słynny odcień niebieskiego pojawił się na tarczy zegarka z charakterystycznymi dla zegarmistrzowskiej marki poziomymi paskami. Błękit został połączony z zimnym odcieniem srebrnego na bransolecie oraz czarnymi i białymi wstawkami. W dolnej części tarczy znalazła się subtelna sygnatura „Tiffany & Co.”, która znacząco podnosi wartość kolekcjonerską zegarka.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Tiffany & Co. (@tiffanyandco)

Inskrypcja „170th Anniversary Tiffany & Co – Patek Philippe 1851 – 2021” została umieszczona na pokrywie wewnętrznej części koperty, aby upamiętnić jubileusz współpracy obu firm.

Thierry Stern, prezes Patek Phillipe powiedział, że każdy ze 170 egzemplarzy posiada pewien „tajemniczy dodatek”, czyli zabawny, przyciągający detal ukryty tak, aby jego odkrycie było możliwe dopiero po zakupie zegarka.

Parametry techniczne nowego Nautilusa nie różnią się od poprzednich modeli. Wykonany ze stali zegarek posiada kaliber 26-330 S C z 45 h rezerwą chodu.

Nautilus Ref. 5711 w kolorze „Tiffany Blue” trafi do sprzedaży 12 grudnia w cenie 52 635 dolarów, czyli ponad 200 tys. zł. Według szacunków wartość zegarka z czasem wzrośnie dziesięciokrotnie, co z pewnością spotka się z zainteresowaniem kolekcjonerów na całym świecie. Zegarek jest ostatnim w historii Nautilusem Ref. 5711, który zostanie wydany i oznacza koniec rozdziału dla Patka.

– Dla mnie jasne było, że na koniec muszę wybrać coś wyjątkowego. To naprawdę ostatnia runda tego zegarka – podsumował Thierry Stern, prezes Patek Phillipe.

Zobacz też: Perły w streetwearowej odsłonie, czyli kolekcja Tiffany & Co. i Supreme; Luksusowa kampania Tiffany & Co. z udziałem Beyonce i Jay’a-Z; Platynowy Patek Philippe został sprzedany za ponad 600 tysięcy dolarów; Oto najdroższy zegarek świata – został wylicytowany za ponad 31 mln dolarów.

tekst M.K.