18-letnia whisky single malt w limitowanej, kwiatowej edycji

18-letnia whisky single malt w limitowanej, kwiatowej edycji

Charakterystyczna 18-letnia whisky Glenmorangie stała się inspiracją do zawiązania wyjątkowej współpracy między producentem szkockiej whisky a rzeźbiarzem botanicznym, Azumą Makoto. Rozkoszując się kwiatowymi nutami whisky single malt, japoński artysta stworzył projekt limitowanej edycji butelki oraz poruszającą rzeźbę zatytułowaną „Tańczące Kwiaty Glenmorangie”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez azumamakoto (@azumamakoto)

Pudełko upominkowe z limitowanej edycji prezentuje kwiatowe dzieło Azumy Makoto, które celebruje pachnący bukiet whisky z nutami jaśminu, geranium i narcyzów.

Azuma Makoto stworzył grafikę w swoim tokijskim studiu po zebraniu prawie stu różnych kwiatów, aby na nowo przedstawić smak whisky poprzez język kwiatów. Następnie przesuwał płatki kwiatów nad dziełem, gdy to było fotografowane i filmowane. W ten sposób stworzył poruszające arcydzieło „Tańczące Kwiaty Glenmorangie”.

Pomysł na stworzenie dzieła powstał po tym, Azuma Makoto po raz pierwszy spróbował Glenmorangie 18 Years Old z dr. Billem Lumsdenem, dyrektorem  ds. destylacji, tworzenia i zapasów whisky Glenmorangie. Zainspirowany cudownym kwiatowym smakiem whisky – wiciokrzewem, groszkiem, jaśminem i geranium splecionym z suszonymi owocami i miodem – Azuma Makoto postanowił przełożyć smaki single malt na kwiaty, tworząc projekt równie zachwycający jak whisky, która go zainspirowała.

Zobacz też: Whisky, która kładzie nacisk na pochodzenie i organicznośćAmrut - indyjska whisky, która powstaje w ekstremalnych warunkachYT Lee, CEO Kavalan: "Wady klimatyczne szybko przekształciły się w zalety, nadając naszej whisky wyjątkowy smak".

materiały prasowe

sznyt tygodnia

najnowsze