Ten niemiecki kościół został przemieniony w akademik – teraz ma szansę stać się najpiękniejszym obiektem architektonicznym w UE

Ten niemiecki kościół został przemieniony w akademik – teraz ma szansę stać się najpiękniejszym obiektem architektonicznym w UE

Ten niekonwencjonalny akademik jeszcze nie tak dawno był… kościołem. Za projekt przebudowy obiektu odpowiadają projektanci z pracowni (pfitzner-moorkens) architekten, a także studio Meinhof Architektur. Teraz ich praca została nominowana w tegorocznej edycji konkursu Mies van der Rohe Award.

Budynek, jeszcze niegdyś znany jako kościół Gerharda Uhlhorna, został zbudowany w 1963 roku. Kilkadziesiąt lat później, bo w 2012 roku przestał służyć jako miejsce modlitwy dla wiernych, w związku z czym władze miasta Hanower postanowiły nieco zmienić jego funkcję. Ostatecznie decyzja padła, by przerobić budynek na dom studencki.

Architekci z pracowni (pfitzner-moorkens) architekten, a także ze studia Meinhof Architektur zaprojektowali całkowicie więc przeprojektowali wnętrze obiektu – teraz znajdują się tam 34 pokoje, których wielkość wynosi ok. 13,5 m2. W budynku znalazły się też cztery niezależne mieszkania o wielkości 46,5 m2, a także ogólnodostępna kuchnia na miejsce starych organów.

Imponujący projekt przemiany kościoła w akademik został nominowany do tegorocznej edycji konkursu Mies van der Rohe Award, w którym ma szansę stać się najlepszym obiektem architektonicznym w UE.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Nike przekształciło stary kościół w boisko do koszykówki dla młodzieży z Chicago
W Poznaniu pojawi się niezwykły akademik – każdy pokój wyposażony będzie w łazienkę i aneks kuchenny

J.S., FRANK AUSSIEKER/EUMIESAWARD