W Poznaniu pojawi się niezwykły akademik – każdy pokój wyposażony będzie w łazienkę i aneks kuchenny

W Poznaniu pojawi się niezwykły akademik – każdy pokój wyposażony będzie w łazienkę i aneks kuchenny

Już w 2021 roku studenci Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza będą mogli zamieszkać w niezwykle nowoczesnym akademiku autorstwa warszawskiego biura architektonicznego DEDECO. W każdym pokoju znajdzie się łazienka oraz aneks kuchenny, natomiast na terenie całego kompleksu do dyspozycji mieszkańców będzie m.in. siłownia oraz sklep.

Akademiki przeważnie kojarzą się nam z niezbyt urodziwymi budynkami z maleńkimi pokojami, w których znajdują się produkty pierwszej potrzeby, takie jak łóżko czy szafka. Łazienka natomiast przeważnie jest współdzielona z innymi studentami. Tymczasem ten projekt warszawskiego biura architektonicznego DEDECO w niczym nie przypomina akademików, jakie znamy. A powstanie już w 2021 roku.

Nowoczesny akademik pojawi się w Poznaniu na terenie kampusu Morasko i będą mogli skorzystać z niego studenci Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Wyróżniający się swoim designem, dom studencki będzie liczył pięć pięter, zaś cztery z nich będą częścią mieszkalną, w której znajdzie się łącznie 280 pokoi – 160 jednoosobowych oraz 120 dwuosobowych. Co ciekawe, każdy z pokoi wyposażony zostanie w aneks kuchenny oraz łazienkę, natomiast na korytarzach pięter mieszkalnych pojawią się również kuchnia z jadalnią oraz pralnia z suszarnią.

Do dyspozycji studentów będzie również sklep spożywczy siłownia, klub studencki, stołówka oraz przedszkole – wszystko znajdzie się w jednym kompleksie.

Głównym założeniem projektu jest przede wszystkim umożliwienie studentom integrowania się ze sobą, w związku z czym w akademiku znajdzie się też dziedziniec wewnętrzny, na którym studenci będą mogli odpoczywać i spotykać się z innymi. Natomiast na każdym piętrze pojawią się też tzw. strefy wspólne.

Szacowany koszt budowy nowego domu studenckiego to 48 mln zł.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Niepowtarzalny ,,dom w kamieniu” będący idealnym połączeniem natury i nowoczesnego designu
Polski dom “owinięty” drogą nagrodzony w prestiżowym konkursie German Design Awards

J.G., DEDECO