Spacer po Luwrze we własnym domu – paryskie muzeum bezpłatnie udostępniło w internecie całą swoją kolekcję dzieł sztuki

Spacer po Luwrze we własnym domu – paryskie muzeum bezpłatnie udostępniło w internecie całą swoją kolekcję dzieł sztuki

Kto jeszcze nigdy nie był w Luwrze, teraz ma okazję to nadrobić – a przynajmniej połowicznie, bowiem słynne paryskie muzeum udostępniło bezpłatnie całą swoją kolekcję dzieł sztuki w internecie.

Pandemia koronawirusa spowodowała, że dostęp do kultury jest nieco utrudniony. Na szczęście międzynarodowe muzea coraz częściej chwilowo przenoszą się do internetu i umożliwiają miłośnikom sztuki oglądanie słynnych dzieł, siedząc bezpiecznie we własnych czterech kątach.

Teraz swoją kolekcję dzieł sztuki postanowiło bezpłatnie udostępnić w internecie paryskie muzeum Luwr – składa się ona nie tylko z ponad 480 tys. eksponatów, ale również zawiera dzieła z Muzeum Narodowego Eugène Delacroix oraz rzeźby z ogrodów Tuileries i Carrousel. Co więcej, internetowa wystawa obejmuje także eksponaty odzyskane po II wojnie światowej.

Na stronie internetowej  utworzonej w ramach inicjatywy znajdziemy dokładną mapę, która która umożliwia zwiedzanie muzeum i każdego z jego dzieł sztuki pokój po pokoju. Natomiast dzieła możemy w łatwy sposób przeglądać za pomocą wyszukiwarki, wpisów działu kuratorskiego, a także albumów tematycznych.

Jak zapewnili przedstawiciele muzeum, internetowa baza dzieł sztuki będzie regularnie aktualizowana.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Kultura w czasach pandemii. Wybieramy najciekawszą ofertę muzeów (i nie tylko) dostępną online

J.S., LUWR