W Tokio pojawił się nowy, futurystyczny butik Louis Vuitton

W Tokio pojawił się nowy, futurystyczny butik Louis Vuitton

Dom mody Louis Vuitton odchodzi od tradycyjnych butików – dowodem na to jest nowo otwarty, futurystyczny flagowy sklep marki w Tokio.

To nie pierwsza taka realizacja Louis Vuitton. W 2019 roku dom mody otworzył surrealistyczny butik w Seulu, który nawiązywał do kształtów budynku Fundacji Louis Vuitton w Paryżu. Tym razem marka podjęła współpracę z japońskim architektem Junem Aokim, który zaprojektował futurystyczny flagowy sklep LV w Tokio.

Szklana, trójwymiarowa fasada siedmiopiętrowego budynku przypomina falujący słup wody i nawiązuje do zjawiska rozproszenia światła w wodzie, a także do okolicy, w jakiej się znajduje – portowej dzielnicy Ginza. Co ciekawe, dzięki zastosowaniu rozszczepiającego światło materiału, budynek mieni się przeróżnymi kolorami, w zależności od oświetlenia.

Za wnętrze opowiada zaś słynny architekt Peter Marino, który opowiadał za wspomniany wyżej butik marki w Seulu. W środku flagowego sklepu LV również nie zabrakło motywów nawiązujących do morskiej toni. Do tego stopnia, że na suficie umieszczono lampy przypominające meduzy, z których rozbłyska niebieskie światło.

Tokijski butik Louis Vuitton dostarczy klientom nie tylko niezapomniane wrażenia zakupowe, ale również zadba o ich podniebienia – na najwyższej kondygnacji budynku znajduje się bowiem Café LV zarządzana przez Yosuke Suga, jednego z najsłynniejszych szefów kuchni na świecie.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Louis Vuitton otwiera swoją pierwszą restaurację

J.S., LOUIS VUITTON