Pagani Huayra R, czyli ,,kosmiczny” bolid z imponującym silnikiem

Pagani Huayra R, czyli ,,kosmiczny” bolid z imponującym silnikiem

Z okazji 30-lecia marka Pagani zaprezentowała limitowaną wersję swojego bolida – Pagani Huayra R. Pojazd zachwyca swoim wyglądem zewnętrznym i imponującym silnikiem.

Pagani to dość nietypowa marka, która w swojej ofercie ma zaledwie dwa modele aut – Zondę i Huayrę. Teraz z okazji swojego 30-lecia firma postanowiła wprowadzić do sprzedaży limitowaną wersję swojego bolida – Pagani Huayra R.

To, co zwraca uwagę, to niewątpliwie „kosmiczny” wygląd auta, a szczególnie wyrazisty tył pojazdu poprzez umieszczone pośrodku cztery końcówki wydechu. Co ciekawe, Pagani Huayra R została zbudowana na nowym podwoziu ze stopu włókna węglowego i tytanu, natomiast silnik i skrzynia biegów są jego integralną częścią, co pozwala uzyskać odpowiednią sztywność pojazdu.

Pagani Huayra R wyróżnia się także iście wyjątkowym silnikiem, nad którym pracowali inżynierowie z Mercedesa. Współpraca Pagani z niemiecką marką zaowocowała powstaniem imponującej jednostki V12 o pojemności 6.0L o mocy 850 KM i 750 Nm momentu obrotowego.

Co więcej, przedstawiciele firmy Pagani zadeklarowali, że dźwięk, jaki będzie wydawać Pagani Huayra R, ma przypominać starsze bolidy Formuły 1 – a to wszystko za sprawą układu wydechowego Inconel, który został przygotowanego specjalnie dla tego modelu.

Jako że auto jest przeznaczone wyłącznie na tory wyścigowe, Pagani planuje wyprodukować zaledwie 30 sztuk tego modelu. Każdy ma kosztować 2,6 mln euro.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Zabawka dla milionerów. Tak wygląda Pagani Zonda HP Barchetta za 20 milionów euro
W tym apartamencie w Miami główną atrakcją jest unosząca się w powietrzu Pagani Zonda R

J.S., PAGANI