W Jaworznie pojawi się kawiarnia – patronat nad nią objął David Lynch

W Jaworznie pojawi się kawiarnia – patronat nad nią objął David Lynch

Z inicjatywy Fundacji Wspólnota Betlejem, działającej na rzecz osób bezdomnych, w Jaworznie powstanie nowa kawiarnia. Co ciekawe, patronat nad nią objął… David Lynch. Co słynny reżyser może mieć wspólnego z nowym obiektem? Więcej niż mogłoby się Wam wydawać!

Otóż, wszystko zaczęło się w 2016 roku, kiedy to bezdomni ze Wspólnoty Betlejem, zainspirowani produkcją Davida Lyncha o nazwie „Straight Story”, wybrali się na pielgrzymkę do Lisieux we Francji. Informacja o tym przedsięwzięciu trafiła do samego reżysera, który ostatecznie objął je patronatem, a także sfinansował ekipę filmową, aby nakręcić reportaż na temat pielgrzymki.

Jak się okazuje, teraz historia ma swój ciąg dalszy – obecnie jednym z głównych projektów Fundacji jest remont tzw. „Domu przy Długiej 12”, który będzie przestrzenią dla potrzebujących. Pojawi się tam również kawiarnia.

Co istotne, wystrój miejsca inspirowany będzie wspomnianym wcześniej filmem Davida Lyncha. Na ścianach zawisną plakaty z filmu, a także zdjęcia z planu, natomiast nazwa lokalu – „Prosta historia” – będzie bezpośrednim hołdem złożonym kawiarni.

To jednak nie wszystko – jak zapewniają przedstawiciele Fundacji, Lynch obejmie patronat nad kawiarnią.

Lokal ma oficjalnie otworzyć się w 2022 roku.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
David Lynch nakręci serial dla Netfliksa – zdjęcia już w maju

J.S., WSPÓLNOTA BETLEJEM