David Lynch nakręci serial dla Netfliksa – zdjęcia już w maju

David Lynch nakręci serial dla Netfliksa – zdjęcia już w maju

Informacje na temat możliwej współpracy Davida Lyncha i Netfliksa pojawiały się regularnie w mediach od kilku miesięcy. Reżyser początkowo twierdził, że nie zamierza łączyć sił z popularną platformą, lecz wygląda na to, że zmienił zdanie – jak podaje serwis Production Weekly, twórca „Twin Peaks” pracuje nad serialem dla Netfliksa.

Na tę chwilę nieznane są dokładne informacje na temat produkcji. Profesjonalny serwis Production Weekly, który jako jeden z pierwszych ma dostęp do nowinek z branży filmowej, zdradził jedynie, że roboczy tytuł nowego serialu Lyncha nosi nazwę „Wisteria”, zaś zdjęcia mają rozpocząć się w maju 2021 roku w Londynie.

Wiadomo również, że niektóre sceny będą nagrywane w Calvert Studios – miejscu, w którym już wcześniej pracował reżyser przy tworzeniu trzeciego sezonu „Twin Peaks”. Co ciekawe, sam Lynch nie tylko będzie odpowiedzialny za wyreżyserowanie produkcji, ale również napisze scenariusz. Natomiast producentką serialu będzie Sabrina S. Sutherland, która współpracuje z reżyserem od kilku lat.

Być może informacje na temat nowej współpracy Lyncha z Netfliksem wcale nie są takie zaskakujące. Na początku wybuchu pandemii David Lynch założył kanał na YouTubie i na bieżąco publikował filmiki poświęcone prognozie pogody. W czerwcu jednak reżyser w jednym wywiadzie zdradził, że już wkrótce „mogą się pojawić pewne rzeczy, które będą oznaczały mniej czasu na nagrywanie materiałów w serwisie".

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Na YouTubie pojawi się nowy, krótkometrażowy film Davida Lyncha – produkcja czekała na premierę kilka lat
MoMa Design Store sprzedaje głośniki B&O Play inspirowane twórczością Davida Lyncha