Lexus zaprezentował model IS dla gamerów

Lexus zaprezentował model IS dla gamerów

Lexus zaprezentował nowy koncept o nazwie Gamers 'IS, który został zbudowany we współpracy ze społecznością Twitcha, stając się tym samym „idealną przestrzenią do gamingu”.

Na pierwszy rzut oka Lexus Gamers 'IS wygląda jak standardowy sedan marki, lecz to, co znajduje się wewnątrz niewątpliwie różni się od tradycyjnego kokpitu auta. Wszak zanim inżynierowie Lexusa zaczęli budowę gamingowego pojazdu, poprosili o pomoc użytkowników Twitcha, by Ci opowiedzieli im o swojej wymarzonej przestrzeni do grania.

W ten sposób powstał Lexus Gamers 'IS, którego wnętrze oparto na motywie o nazwie „Neon Tokio”. Na sufit kabiny nałożono warstwę akrylu, na której uformowano krople deszczu z żywicy. Sufit został dodatkowo podświetlony kolorowymi diodami, co ma za zadanie sprawiać wrażenie jazdy nocą po centrum Tokio podczas lekkiego deszczu.

Fotel pasażera został specjalnie stworzony i wyprofilowany z myślą o wielogodzinnej grze. Oprócz tego na kokpicie auta znalazły się: wysokiej rozdzielczości, zakrzywiony monitor, wysuwana platforma na klawiaturę i mysz, a także jedyny w swoim rodzaju kontroler do gier, drukowany w technologii 3D w kolorze ciemnoniebieskim, z akcentami metalicznej szarości i neonami.

Lexus nie zdradził więcej informacji na temat auta. Na tę chwilę jest to wyłącznie koncept i pewnie takim pozostanie.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
KIA wchodzi w świat gamingu i prezentuje nową odsłonę modelu Stinger GT
Porsche i AOC stworzyli gamingowy monitor

J.S., LEXUS