Nike zaprezentował nowy model butów, które można założyć bez użycia rąk

Nike zaprezentował nowy model butów, które można założyć bez użycia rąk

Nike zaprezentował niedawno model obuwia nowej generacji – buty Go FlyEase założymy i w łatwy sposób zdejmiemy całkowicie bez użycia rąk.

Zespół projektujący model Nike Go FlyEase zaczął pracę od następującego pytania: „Jak zrobić buty, do których założenia nie trzeba rąk?”. Ostatecznie udało im się opracować innowacyjny fason butów z rewolucyjnym systemem wkładania i zdejmowania.

Dlaczego rewolucyjnym? Otóż buty Go FlyEase są całkowicie pozbawione nie tylko sznurowadeł, ale również jakichkolwiek suwaków czy też rzepów. Zakładamy i ściągamy je więc bez użycia rąk, a nawet bez konieczności schylania. I co ciekawe – wcale nie potrzebujemy do tego żadnej aplikacji na telefon.

Jak mówią projektanci Nike, buty Go FlyEase spełniają swoją funkcję, ponieważ taśma napinająca i zawias z podwójną stabilizacją utrzymują je w pozycji do założenia.

– Nadepnij na przednią część buta jak na trampolinę, by zablokować go w odpowiedniej pozycji. By go zdjąć, nadepnij na „stopkę” na pięcie – to proste! – przekonują przedstawiciele brandu.

Buty Nike Go FlyEase są dostępne w dwóch kolorystykach. Pastelowa odsłona przywołuje na myśl niebo o wschodzie słońca, natomiast wyraziste kolory ciemniejszej wersji nawiązują do miasta po zmroku.

Nowy model obuwia marki Nike dostępny będzie wyłącznie dla wybranych użytkowników, korzystających z aplikacji brandu. Będą kosztować niewiele ponad 100 dolarów.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Nike wprowadza ekskluzywną linię Every Stitch Considered – ceny zaczynają się od tysiąca złotych
Space Hippie – kosmiczne buty marki Nike wykonane ze zrecyklingkowanych śmieci

J.S., NIKE