Kamper do pracy zdalnej? Nissan pokazał auto stworzone dla cyfrowych nomadów

Kamper do pracy zdalnej? Nissan pokazał auto stworzone dla cyfrowych nomadów

W wielu firmach praca w biurze wciąż nie jest możliwa, a home office może być na dłuższą metę męczący. Czy w czasach lockdownu mamy jakieś alternatywy, jeśli chodzi o miejsce pracy? Tak - możemy pracować w mobilnym biurze od marki Nissan.

Cyfrowi nomadzi to osoby, które mogą pracować z każdego miejsca na świecie - nie muszą stawiać się codziennie w biurze, gdyż ich praca wymaga jedynie połączenia z internetem. Programiści, dziennikarze i blogerzy nie potrzebują zbyt wielu narzędzi do swojej pracy (laptop, aparat, kamera), dlatego często wybierają "koczowniczy" tryb życia polegający na ciągłych podróżach i nocowaniu w przeróżnych miejscach.

Ich fascynujące życie nie składa się jednak z ciągłego zwiedzania i uwieczniania odwiedzanych miejsc na zdjęciach - czasem jednak muszą usiąść do zwykłego biura, aby zająć się przyziemnymi codziennymi obowiązkami. Oczywistym miejscem takiej pracy wydają się być hotele i kawiarnie, ale w czasach pandemii odwiedzanie tych miejsc może być utrudnione. Z tego powodu z inicjatywą wyszła marka Nissan, która stworzyła koncept samochodu stworzonego zarówno do podróżowania, jak i do pracy biurowej.

Model NV350 Office Pod Concept to samochód typu kamper, który został wyposażony w stację roboczą z wygodnym fotelem i biurkiem. Nie jest to jednak zamknięta, klaustrofobiczna kabina, która z pewnością nie sprzyjałaby wygodnej pracy. Cały moduł z biurkiem jest ruchomy i można go wysuwać, aby móc pracować na świeżym powietrzu i mieć przy okazji idealny widok na okolicę, w której właśnie zaparkowaliśmy nasz samochód.

Dodatkowe wrażenia ma dostarczać transparentna podłoga, która jeszcze bardziej otwiera przestrzeń i pozwala poczuć się bliżej natury. Jeśli natomiast chcielibyśmy po pracy rozprostować nogi i po prostu popatrzeć w niebo, wówczas możemy wejść na taras na dachu.

Oczywiście aby Nissan NV350 był miejscem umożliwiającym komfortową pracę biurową, został wyposażony w standardowe gniazdko elektryczne i niewielki aneks kuchenny (oczywiście wyposażonym w ekspres do kawy).

Niestety nie wiadomo, kiedy koncept Nissana trafi do produkcji. Nie jest powiedziane nawet, że japońska marka zamierza wcielić swoje plany w życie, ale biorąc pod uwagę postępujący proces przenoszenia coraz więcej dziedzin życia do internetu, ten pomysł mógłby cieszyć się ogromnym powodzeniem.

Zobacz też:

HOM, czyli kapsuła do pracy zdalnej w całkowitej ciszy i we własnym domu

]