Bot Handy, czyli nowy robot Samsunga, który naleje wina i włoży naczynia do zmywarki

Bot Handy, czyli nowy robot Samsunga, który naleje wina i włoży naczynia do zmywarki

Podczas tegorocznych targów CES 2021 Samsung zaprezentował swoje nowości wpisujące się w ideę inteligentnego domu. Jedną z nich jest robot Bot Handy, który nie tylko wyręczy nas w domowych obowiązkach, ale również pomoże nam się zrelaksować, nalewając do kieliszka wina.

Bot Handy to niewielkich rozmiarów robot marki Samsung, posiadający jedną „rękę”, którą potrafi zdziałać cuda. Urządzenie, dzięki swojej konstrukcji, może sprawnie przemieszczać się po płaskich powierzchniach w domu. Robo został wyposażone w specjalny ekran, który wyświetla ikony oczu.

Dzięki systemowi kamer z wykorzystaniem sztucznej inteligencji może rozpoznawać poszczególne przedmioty – ich kształt i czy też fakturę oraz materiał, w których są zrobione. Dzięki temu, Bot Handy może nas wyręczyć w niektórych domowych obowiązkach – m.in. w pakowaniu naczyń do zmywarki – a także pomoże nam się zrelaksować, dolewając wina do kieliszków czy też przynosząc piwo.

Na tę chwilę nieznane są dokładnie specyfikacje dotyczące robota. Nie wiadomo też, kiedy takie urządzenie trafiłoby do sprzedaży.

Podczas targów CES 2021 Samsung zaprezentował również robota o nazwie Ballie, który ma za zadanie… zastąpić domowników podczas ich nieobecności. Maszyna bowiem będzie w stanie zaopiekować się naszym mieszkaniem podczas nieobecności, czy też pobawi się z psem. W tym przypadku również więcej informacji na razie nie jest znanych.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Ten ścigający słońce robot sam zaopiekuje się twoją rośliną
Robot.He, czyli pierwsza restauracja, gdzie dania podają roboty

J.S., SAMSUNG