Off-White i Daily Paper otworzyli pierwszy skatepark w Ghanie

Off-White i Daily Paper otworzyli pierwszy skatepark w Ghanie

Streetwearowa marka Off-White i holenderski brand Daily Paper, produkujący ubrania inspirowane afrykańską kulturą, nawiązali współpracę, w efekcie której w Ghanie pojawił się pierwszy, w pełni funkcjonalny skatepark.

Słynna marka Off-White niewątpliwie zaskoczyła swoich fanów, w momencie gdy zaprezentowała efekty współpracy z Daily Paper – holenderską firmą oferującą ubrania inspirowane afrykańską kulturą. W ramach wspólnego projektu oba brandy wcale nie stworzyły – jak można się było spodziewać – nowej kolekcji ubrań. W zamian za to otworzyły… skatepark w Ghanie. I do tego pierwszy w historii tego kraju.

Freedom Skatepark, bo taką nazwę nosi wspomniany skatepark, jest skierowany do wielbicieli jazdy na desce. Z założenia ma być też miejscem spotkań społeczności związanej z tym sportem. Jak przyznali twórcy projektu, zależy im, również na tym, aby Freedom Skatepark był miejscem, w którym mieszkańcy Ghani będą mogli czuć się swobodnie, a przede wszystkim – być sobą, bez obaw, że ktoś ich za to potępi.

W tworzeniu projektu z markami Off-White i Daily Paper współpracowała również szkoła surfingu i skatingu Surf Ghana, swoje trzy grosze dołożyło też studio projektowe Limbro Accra.

W związku z tym, że niedawno ogłoszono, że skateboarding zostanie oficjalną dyscypliną olimpijską, twórcy projektu mają nadzieję, że nowy Freedom Skatepark zwiększy szansę skaterów z Ghany na wzięcie udziału w Olimpiadzie.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Baume stworzyło zegarek ze starych desek skateboardowych
Nowa kolekcja Off-White’a z motywami z obrazów Basquiata

J.S., SURF GHANA