Nowa kolekcja Off-White’a z motywami z obrazów Basquiata

Nowa kolekcja Off-White'a z motywami z obrazów Basquiata

Nowa kolekcja zaprojektowana przez Virgila Abloha to hołd dla malarza Jean-Michela Basquiata. Zobaczcie jak prezentują się ubrania z malarskimi motywami.

Virgil Abloh lubi zaskakiwać efektami swojej niezwykłej kreatywności - najlepszym przykładem tego była kolekcja stworzona dla IKEA, butelka dla Moët & Chandon czy chociażby jego transparentne walizki.

Tym razem Abloh postanowił stworzyć wyjątkowo konwencjonalną kolekcję w ramach marki Off-White. Jego nowa linia ubrań jest poświęcona twórczości malarza Jean-Michelowi Basquiat. Wszyscy znający markę nie będą zdziwieni wyborem tego motywu, bo jak sami jej twórcy zaznaczają “Jean-Michel Basquiat to ważny łącznik z kulturą uliczną Nowego Jorku i wizerunkiem amerykańskiego artysty, który stworzył fundamenty dla powstania Off-White'a”.

Mimo iż nowa kolekcja Alboha nie jest ani wywrotowa, ani kontrowersyjna, to śmiało możemy powiedzieć, że jesteśmy jej fanami. Koszulki, bluzy i spodnie są w tym wypadku dobrym tłem dla obrazów Basquiata, którego charakterystyczna kreska jest niepowtarzalna. Dodatkowo cały projekt można uznać za celny komentarz na temat tego, czym jest współczesna sztuka.

Na razie kolekcja pojawi się tylko w wersji kapsułowej w bibliotece LV Foundation i w OFF-WHITE Empty Gallery, ale po nowym roku możemy się spodziewać wersji rozszerzonej.

źródło: flaunt magazine, tekst: A.R