Purosangue, czyli pierwszy w historii SUV od Ferrari – są już pierwsze zdjęcia

Purosangue, czyli pierwszy w historii SUV od Ferrari – są już pierwsze zdjęcia

To już oficjalne – w 2021 roku marka Ferrari zaprezentuje pierwszego w swojej historii SUV-a. Prototyp modelu o nazwie Purosangue został właśnie przyłapany podczas jazdy na publicznych drogach.

Jak wynika z wideo, które obiegło internet, prototyp Purosangue po raz pierwszy widziany był na drogach Maranello, nieopodal słynnej Fabryki Ferrari, 17 grudnia 2020 roku. Oczywiście auto było mocno zakamuflowane, lecz zarys jego sylwetki był mimo to dostrzegalny.

Model Purosangue prawdopodobnie zadebiutuje w 2021 roku. Dokładne informacje na temat jego specyfikacji technicznych na tę chwilę nie są znane. Patrząc jednak na wideo, które wyciekło do sieci, nowy SUV Ferrari znacznie różni się od typowych SUV’ów innych brandów moto. Internauci zwracają również uwagę na to, że Purosangue to auto, które raczej nie wpisuje się w DNA Ferrari – marka ta przecież kojarzona jest głównie ze sportowymi pojazdami. Pytanie więc, czy poddanie się rynkowym trendom wyjdzie firmie na dobre.

Oczywiście istnieje też możliwość, że wygląd auta drastycznie się zmieni, zanim zostanie ostatecznie zaprezentowany opinii publicznej. Tutaj na razie widzimy prototyp, który – no cóż – budzi w nas mieszane odczucia.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Skoda Enyaq iV, czyli pierwszy elektryczny SUV Skody
Alpina prezentuje swojego nowego, ultramocnego SUV-a – XB7

J.S., YOUTUBE VARRYX