Limitowana seria motocykli inspirowana modelem Alpine A110

Limitowana seria motocykli inspirowana modelem Alpine A110

Marka MV Agusta nawiązała współpracę z Alpine, kultowym francuskim producentem samochodów sportowych i wyścigowych, w ramach której powstała limitowana seria 110 motocykli zainspirowanych modelem A110.

Pracownicy Monaco Design Studio, działu MV Augusta, w którym powstają ekskluzywne i produkowane na zamówienie motocykle, prowadzili bliską współpracę ze swoimi odpowiednikami z centrali Alpine od chwili rozpoczęcia prac nad projektem. Efektem ich pracy jest niezwykły model, który nawiązuje do osobowości obu marek, ale ma własnym wyrazisty styl.

Model Superveloce Alpine jest wyposażony w kultowy 3-cylindrowy, rzędowy silnik MV Agusta o mocy 147 KM przy 13 tys. obr./min. Maksymalna prędkość jednostki wynosi ponad 240 km/h. Dodatkowo dostępny będzie szeroki wybór akcesoriów zaprojektowanych specjalnie z myślą o limitowanej edycji. Motywy graficzne, detailing oraz akcesoria są ozdobione charakterystycznym emblematem Alpine. Podobnie jak model Alpine A110, który jest ikoną sportów samochodowych, motocykl Superveloce Alpine zapewnia imponujące osiągi, niezrównaną zwrotność i właściwości jezdne.

Błękitny kolor motocyklu Superveloce Alpine to odcień, w którym dostępny jest obecnie model A110. Umieszczone wysoko na owiewkach emblematy „A” nawiązują do oryginalnego detailingu modelu A110, a czarne siedzisko obite materiałem Alcantara zdobią charakterystyczne błękitne przeszycia i laserowo wycięte czarne obramowania. Aby podkreślić, że motocykl jest owocem współpracy dwóch marek, które są częścią dziedzictwa narodowego swoich krajów, po obu stronach błotnika umieszczono francuską i włoską flagę.

Model Superveloce Alpine będzie dostępny w salonach autoryzowanej sieci sprzedaży MV Agusta. Ceny zaczynają się od 36,3 tys. euro i obejmują zestaw wyścigowy.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Alpine Katowice stworzyło pierwszą na świecie bibliotekę dźwięków Alpine
Alpina prezentuje swojego nowego, ultramocnego SUV-a – XB7

J.S., MAT. PRASOWE

sznyt tygodnia

najnowsze