Alpine Katowice stworzyło pierwszą na świecie bibliotekę dźwięków Alpine

Alpine Katowice stworzyło pierwszą na świecie bibliotekę dźwięków Alpine

Godziny nagrań, świetni kierowcy, wysokiej klasy mikrofony, inżynier dźwięku, bogate know how i wspaniały samochód – w Katowicach powstała pierwsza na świecie biblioteka Alpine Sound, w której zapisano dźwięki kultowego auta Alpine A110.

Alpine Sound to autorski projekt Alpine Katowice. Jego celem było profesjonalne zarejestrowanie dźwięków charakterystycznych dla kultowego modelu A110: brzmienie silnika, dźwięk wydechu, odgłosy startu i hamowania, zamykanie drzwi, automatyczne chowanie lusterek, otwieranie wlewu paliwa, klik zapinanych pasów bezpieczeństwa, a nawet to co samochód „mówi” do kierowcy wewnątrz.

– Stworzenie Alpine Sound było ogromnym wyzwaniem, ale mimo tego, że projekt okazał się bardzo pracochłonny, był także doskonałą zabawą. Jestem dumny, że stworzyliśmy pierwszą na świecie bibliotekę dźwięków wyjątkowego modelu Alpine A110. Dźwięk ma ogromne znaczenie dla każdego miłośnika aut, a w szczególności aut sportowych. Wierzę, że dzięki naszemu projektowi zostanie dla przyszłych pokoleń – mówi Mateusz Widuch, marketing manager Alpine Katowice.

Dzięki zaangażowaniu całej ekipy udało się zgromadzić wysokiej jakości materiał dźwiękowy o wadze niemal 30GB! Zadanie było ambitne – na początku należało wytypować odpowiednie ulice i pory nagrań, ekipie nie mogły przeszkadzać inne auta. Ważne było, aby na trasie przejazdu nie znajdowały się żadne „przeszkody”, takie jak drobne kamienie. Kierowcy musieli być czujni i uważać, aby koło nie najechało na oznakowania jezdni, co wpłynęłoby na brzmienie. Znaczenie miało wiele innych szczegółów, jak choćby wysoka wilgotność nawierzchni, która ma negatywny wpływ na jakość dźwięku. W przypadku nagrań z wnętrza auta szumy tworzyła nawet odzież kierowcy, który musiał nauczyć się manewrować pojazdem bez odrywania rąk od skórzanej kierownicy.

Kolejne epizody Alpine Sound będą publikowane m.in. na kanale Alpine Katowice na YouTubie.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Alpina prezentuje swojego nowego, ultramocnego SUV-a – XB7
Niesamowicie szybka Alpina B3 Touring – pojedzie nawet 300 km/h

J.G., MAT. PRASOWE