Niesamowicie szybka Alpina B3 Touring – pojedzie nawet 300 km/h

Niesamowicie szybka Alpina B3 Touring – pojedzie nawet 300 km/h

O nowym aucie Alpina B3 Touring, zaprezentowanym podczas tegorocznych targów IAA we Frankfurcie, mówi się, że to takie lepsze BMW. Cóż, auto zachwyca nie tylko wyglądem, ale także osiągami – jego maksymalna prędkość to ponad 300 km/h.

Jeżeli obca jest wam marka Alpina, już spieszymy z wyjaśnieniami – to niemieckie przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją aut na bazie BMW. Inżynierowie firmy nie tworzą jednak aut odwzorowanych jeden do jednego, lecz dodają nowe rozwiązania, zmieniają nieco wygląd zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. A także udoskonalają pojazdy pod względem ich osiągów.

Najnowsza Alpina B3 Touring w tej kwestii naprawdę zachwyca. Posiada najnowszej generacji silnik 6.0 o pojemności 3 litrów i mocy 462 KM z podwójnym turbodoładowaniem oraz sportowym systemem chłodzenia. Jej prędkość maksymalna wynosi – uwaga – ponad 300 km/h!

Auto posiada także inteligentny napęd na cztery koła BMW xDrive, a także specjalny mechanizm, pozwalający na dynamiczne i zarazem bezpieczne pokonywanie zakrętów.

Na nową Alpinę trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, bowiem pierwsze zamówienia na auto składać można dopiero od stycznia 2020 roku. Pierwsze dostawy pojawią się natomiast dopiero w połowie przyszłego roku.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
BMW zaprezentowało nowy koncept Coupe 4
BMW prezentuje ,,najczarniejszy na świecie” model X6 Vantablack

J.G., ALPINA