Pantone zaprezentowało kolory roku 2021 – Ultimate Gray i Illuminating

Pantone zaprezentowało kolory roku 2021 – Ultimate Gray i Illuminating

Instytut Pantone zaprezentował kolory 2021 roku – w nadchodzących dwunastu miesiącach prym będą wieść kolory: szary (Ultimate Gray) oraz cytrynowożółty (Illuminating). Obie barwy nawiązują do pandemii koronawirusa.

Rok 2020 niewątpliwie stał pod hasłem koronawirusa. Dlatego też wszyscy z niecierpliwością czekamy na nadchodzące dwanaście miesięcy. Na razie nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle pandemia się skończy, lecz być może ta wielka niewiadoma daje nam wszystkim też swego rodzaju nadzieję, że już wkrótce nadejdą lepsze czasy.

Taką właśnie nadzieję daje jeden z dwóch kolorów 2021 roku, które właśnie zaprezentował Instytut Pantone. Mowa o barwie cytrynowożółtej, profesjonalnie nazwanej Illuminating. Jak przyznali przedstawiciele firmy, kolor ten symbolizuje nową energię, nadzieję i pokonanie kłopotów.

Drugim kolorem jest Ultimate Gray, czyli szarość – barwa ta symbolizuje trudności, z jakimi przyszło nam się zmierzyć w związku z pandemią koronawirusa. Jest to zarazem kolor odpornych i mocnych.

W 2020 roku kolorem roku wg Pantone był Classic Blue, czyli klasyczny niebieski.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Pantone wprowadza nowy kolor o nazwie ,,Period”, czyli menstruacyjną czerwień

J.S., PANTONE

sznyt tygodnia

najnowsze