Pantone wprowadza nowy kolor o nazwie ,,Period”, czyli menstruacyjną czerwień

Pantone wprowadza nowy kolor o nazwie ,,Period”, czyli menstruacyjną czerwień

Firma Pantone zaprezentowała nowy kolor o nazwie „Period”, który ma symbolizować krew menstruacyjną. Tym samym marka zwraca uwagę na problem tabuizacji miesiączki.

Jak przyznali przedstawiciele Pantone w oficjalnym oświadczeniu: „Żyjemy w XXI wieku, ale nasze postawy wobec miesiączki są od dawna przestarzałe i stale utrwalane przez stereotypy, które sprawiają, że kojarzy się ona z czymś wstydliwym”. Jednocześnie marka ogłosiła wprowadzenie koloru o nazwie „Period”, który ma symbolizować krew menstruacyjną.

Jest to zarazem efekt nawiązania współpracy ze szwedzką marką Intimina – producentem m.in. kubeczków menstruacyjnych. W ramach wspólnej inicjatywy obie firmy chcą walczyć z problemem tabuizacji miesiączki i zapraszają społeczeństwo do otwartej rozmowy.

„Już czas, żeby okres przestał być postrzegany jako prywatna sprawa albo negatywne doświadczenie” – powiedzieli przedstawiciele marki Intimina.

Co więcej, w ramach wspólnej kampanii marka Intimina przekazała 8 tys. zł na rzecz organizacji charytatywnej ActionAid, która wspiera dziewczęta i kobiety żyjące w ubóstwie.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Pantone wybrało kolor 2020 roku
Pantone wybrało cztery najpopularniejsze kolory roku w fotografii podróżniczej

J.S., PANTONE

sznyt tygodnia

najnowsze