Oto futurystyczna i ultranowoczesna stacja ładowania samochodów elektrycznych

Oto futurystyczna i ultranowoczesna stacja ładowania samochodów elektrycznych

W ramach współpracy firmy z branży elektromobilności E.ON i agencji architektonicznej Graft Lab powstał prototyp nowoczesnej stacji ładowania samochodów elektrycznych, która niewątpliwie wyróżnia się swoim futurystycznym wyglądem.

Koncept nowoczesnej, „ultraszybkiej” stacji ładowania samochodów elektrycznych to projekt, którego data realizacji na tę chwilę jeszcze nie jest znana. Mimo to, prototyp obiektu został dokładnie przemyślany, w taki sposób, aby odpowiadać na potrzeby naszego dynamicznie zmieniającego się świata.

Przede wszystkim, projektanci nowoczesnej stacji ładowania postawili nie tylko na użyteczność, ale również na wygląd i wygodę klientów. Elegancka konstrukcja stalowego dachu została zaprojektowana w taki sposób, aby przywodzić na myśl formę przewiewnego baldachimu. W prototypie oświetlenie z kolei zostało zintegrowane ze stanowiskiem ładującym i włącza się automatycznie, gdy strefa ładowania zostanie zajęta.

Co ciekawe, zamontowany na dachu system fotowoltaiczny dostarcza energię do głównego budynku stacji ładowania, zaś listwy pod dachem działają jak filtry, modulując i kierując światło słoneczne do obszaru wnęki ładowania.

Zgodnie z projektem salony stacji mają całkowicie przeszklone ściany zewnętrzne, które tworzą osłoniętą przestrzeń z widokiem na całe otoczenie. Wnętrze zaś cechuje się minimalizmem, lecz utrzymanym w takim stopniu, by stworzyć spokojną, odprężającą atmosferę. W projekcie zastosowano również elementy multimedialne, np. ekrany dotykowe wbudowane w meble, które zapewnią rozrywkę klientom.

Co istotne, koncept stacji ładowania został zaprojektowany w taki sposób, aby możliwe było jego stworzenie zarówno na dużych przestrzeniach, jak i w centrach miast.

Pierwszy zamysł projektu pojawił się już w 2018 roku, zaś niedawno zaprezentowano już dokładniejsze szczegóły – możliwe więc, że data realizacji konceptu jest bliżej niż dalej.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Ten futurystyczny tramwaj już wkrótce będzie jeździł w Hongkongu – ma być odpowiedzią na problemy zatłoczonego miasta

J.S., GRAFTLAB