Nowa kolekcja Balenciagi zostanie zaprezentowana w grze komputerowej

Nowa kolekcja Balenciagi zostanie zaprezentowana w grze komputerowej

Tradycyjny pokaz mody? To już przeszłość. Teraz furorę robią prezentacje najnowszych kolekcji osadzone w świecie wirtualnym. Marka Balenciaga postanowiła jednak pójść o krok dalej i zaprezentuje swoje nowe projekty w grze komputerowej.

O tym, że branża gamingowa i modowa powoli się przenikają, pisaliśmy już jakiś czas temu. Przykładem tego jest niedawna współpraca domu mody Gucci z organizacją esportową Fnatic, w ramach której marka wprowadziła na rynek designerski zegarek dla prawdziwych gamerów. Teraz Balenciaga poszła w ślady włoskiego brandu i postanowiła wykorzystać potencjał tej branży.

Nowa kolekcja francuskiego domu mody na sezon jesień/zima 2021 nie zostanie bowiem zaprezentowana podczas tradycyjnego pokazu mody, a… w grze komputerowej o nazwie „Afterworld: The Age of Tomorrow". Pierwszy jej zwiastun możecie zobaczyć poniżej:

Akcja gry Balenciagi toczy się w roku 2031, więc wiadomo już, że zobaczymy „modę przyszłości”. Awatar bohatera, motywowany różnymi zadaniami i interakcjami, będzie natomiast poruszać się między różnymi światami, zaś całościowa narracja gry ma być połączeniem „mitologicznej przeszłości i projektowanej przyszłości z ponadczasowymi archetypami i spektakularnymi obrazami”.

Muzykę do gry Balenciagi stworzył artysta Carlos Saez, który pochwalił się małym teaserem na swoim instagramowych profilu.

Premiera gry „Afterworld: The Age of Tomorrow” odbędzie się 6 grudnia.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Fortnite x Air Jordan – bohaterowie gry komputerowej w kultowych butach sportowych
Balenciaga znowu szokuje – nowa kampania uderza w polityków i telewizyjne programy informacyjne

J.S.