Stylowe maski z filtrem od polskich marek

Stylowe maski z filtrem od polskich marek

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze długo nie pożegnamy się z maseczkami w naszych miejskich stylizacjach. Szukając na rynku wygodnej, ale i bezpiecznej dla naszego zdrowia maski (z filtrami) warto postawić na polski produkt. Podpowiadamy, jakie polskie marki produkują aktualnie najlepsze maski.

urban'er

Ciekawa wizualnie propozycja od polskiej marki urban'er - wyjątkowy design powstał dzięki współpracy z Jacek Ryń Studio - projektantami wywodzącymi się z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Produkt zwraca uwagę nie tylko swoją nietypową konstrukcją, ale także ze względu na szeroki elastyczny pasek z rzepem VELCRO, który ma nie krępować ruchów i pozwalać na szeroki zakres regulacji.

Producent twierdzi, że maski wyróżnia wyjątkowy system uszczelnienia, dzięki któremu urban'er filtruje lepiej niż większość popularnych masek. Wszystko za sprawą system regulacji wokół nosa i specjalnie zaprojektowanej uszczelki, która idealnie idealnie przylega do twarzy - ograniczając przy tym wchłanianie PM1, PM2,5, PM10, drobnoustrojów chorobotwórczych, związków chemicznych, alergenów czy kurzu.

fot. urban'er

Dragon

Krakowska marka zaczęła produkcję masek długo przed pandemią - od początku celem założycieli marki było produkowanie jakościowych masek antysmogowych, które ochronią nasze drogi oddechowe szczególnie zimą. Teraz jednak marka wprowadziła nowy model masek, który jest pozbawiony zaworu bocznego - w ten sposób maska całkowicie eliminuje wydostawanie się drobnoustrojów i wirusów.

W modelach Casual SE cały czas jest wykorzystywany filtr z aktywnym węgle, który gwarantuje najwyższą skuteczność - DRAGON N99 AC posiada potwierdzoną testami skuteczność filtracji nawet o 30% wyższą niż filtry HEPA, stosowane w maskach przeciw smogowi innych producentów. Warto wiedzieć, że filtr w maskach Dragon to jedyny na rynku produkt do masek antysmogowych sprawdzony przez niezależny Państwowy Instytut Badawczy CIOP.

fot. Dragon
fot. Dragon

Lekko Wear

Lekko Wear, podobnie jak Dragon, zaczęło od produkcji masek antysmogowych - twórcy marki opowiadali nam, że na produkcję zdecydowali się po pierwszych niepokojących doniesieniach o przekroczonych normach zanieczyszczeń w dużych miastach w Polsce. Ich celem było stworzenie nie tylko skutecznych, ale przede wszystkich atrakcyjnie wizualnych masek, które nie będą się rzucać w oczy na ulicach - w ten sposób powstały pierwsze chusty Lekko.

Dziś marka oferuje swoim klientom już trzecią generację swoich chust, a także maski PureAir. Produkt wyróżnia minimalistyczna forma, która świetnie pasuje do miejskich stylizacji, a także  najwyższej jakości certyfikowane filtry wymienne N95, które gwarantują ochronę przed najdrobniejszymi zanieczyszczeniami wielkości nawet 0,3 mikrometra, takimi jak smog i zawarte w nim pyły PM10 i PM2.5, alergeny oraz zagrożenia biologiczne.

BUFF

Maseczki BUFF to rozwiązanie nie tylko dla sportowców, chociaż na to wskazuje profil marki (produkty z odzieżą sportową) i sam ich wygląd - ergonomiczna, elastyczna forma ma jednak gwarantować wyjątkowy komfort użytkowania. Jednak nie tylko wygoda wyróżnia ten produkt, ale też skuteczność - w maskach BUFF zastosowano wymienny, 3-warstwowy filtr, który zapewnia 98% skuteczność filtracji. Do tego producent postawił na jakościowe i przyjemne w użytkowaniu materiały - tkaninę CoolNet UV + (zewnętrzny materiał) i antybakteryjny HeiQ Viroblock NPJ03 (wewnętrzna kieszeń).

 

Innowacją jest podwójny pasek z regulacją, dzięki któremu maska dobrze przylega do głowy, a przy tym nie nadwyręża naszych uszu.

fot. BUFF
fot. BUFF

 

fot. BUFF

Ozone

Marka tworząca swoje maski w 100% z naturalnych materiałów i z dbałością o każdy szczegół. Do wyboru mamy różne wzory i modele (dla mężczyzn, dla kobiet i dla dzieci) - każdy egzemplarz ma wymienny filtr węglowy 2.5PM (N95, który można używać na co dzień).

Plusem masek Ozon jest system regulacji (sznurki, nosek), dzięki któremu można dopasować maskę do kształtu twarzy.

fot. Ozone
fot. Ozone

Olmed

"Maska profilaktyczna o właściwościach ochronnych", która jest wyposażona w zawory boczne, ale według producenta maska ma trzy warstwową filtrację, która umożliwia wychwytywanie cząstek chorobotwórczych takich jak: wirusy, bakterie i cząsteczki stałe. Na cały proces filtracji składa się włóknina filtracyjna F9 (zatrzymuje większe cząstki stałe), włóknina polipropylenowa Meltblown (zatrzymuje bakterie i drobnoustroje) oraz włóknina polipropylenowa Spunbond (hipoalergiczna tkanina wykorzystywana do produkcji odzieży medycznej).

Oprócz właściwości ochronnych, maskę wyróżnia ciekawy design, który powstał we współpracy z polską projektantką Angeliką Józefczyk. Producent podkreśla, że cały proces produkcji (począwszy od doboru i kroju materiałów poprzez wytwarzanie filtrów, kończąc na opakowaniu i drukowanych 3D elementach) odbywa się w Polsce. Do wyboru mamy kilka wariantów kolorystycznych i trzy różne rozmiary.

fot. Olmed
fot. Olmed