Oto BMW Motorrad Definition CE 04, czyli futurystyczny i elektryczny skuter rodem z Cyberpunka

Oto BMW Motorrad Definition CE 04, czyli futurystyczny i elektryczny skuter rodem z Cyberpunka

Marka BMW zaprezentowała koncept nowego futurystycznego skutera elektrycznego, który pełen jest nowoczesnych technologii. Z pewnością Johnny Silverhand z Cyberpunka 2077 nie powstydziłby się takiego pojazdu.

BMW Motorrad Definition CE 04 to kolejny już, futurystyczny koncept niemieckiej marki. Wcześniejsze projekty były jednak nieco większych gabarytów – m.in. C1 Evolution – zaś najnowszy jednoślad został zaprojektowany praktycznie od zera w taki sposób, by był jak najbardziej praktyczny i wpisywał się w aktywny tryb życia mieszkańców dużych miast.

Nowoczesność i dbałość o każdy szczegół widać wyraźnie w stylistyce pojazdu – projektanci BMW umieścili bowiem akumulatory w podłodze, dzięki czemu został maksymalnie obniżony środek ciężkości. To zaś sprawiło, że pokonywanie wszelkich zakrętów przy większych prędkościach będzie znacznie łatwiejsze, a dodatkowo wewnątrz zrobiło się trochę więcej miejsca – pozyskaną przestrzeń zaś wykorzystano do stworzenia bocznego schowka na kask.

– Poświęciliśmy wiele uwagi projektowi układu napędowego i akumulatora, aby zaspokoić potrzeby użytkowników pojazdu. (...) W ten sposób udało nam się stworzyć specjanej siedzenie, które umożliwia wygodne wsiadanie na skuter nawet od tyłu. Oferuje również lepszą ergonomię podczas jazdy, niezależnie od długości nóg i wzrostu – powiedział Alexander Buckan, szef działu projektowania BMW Motorrad.

Co więcej, wszystkie najważniejsze informacje znajdują się na tablecie umieszczonym pod kierownicą, który będzie można połączyć ze smartfonem i dowolnie modyfikować, by jak najlepiej spełniał potrzeby użytkownika pojazdu.

Dokładne osiągi skutera nie są na tę chwilę znane. Marka zamierza teraz testować pojazd na ulicach większych miast, aby jeszcze bardziej udoskonalić pojazd. Jak jednak przyznali przedstawiciele BMW, przedstawiony projekt jest już bliski produkcji i najprawdopodobniej nie zmieni się tak bardzo od tego, co finalnie zobaczymy w salonach.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
BMW Motorrad x ESMC Off-Road, czyli niekonwencjonalny projekt motocykla z wózkiem
Oto R 18 First Edition, czyli nowy cruiser marki BMW Motorrad

J.S., BMW