PUMA i studenci z Central Saint Martins prezentują nową kolekcję w duchu zrównoważonego rozwoju

PUMA i studenci z Central Saint Martins prezentują nową kolekcję w duchu zrównoważonego rozwoju

PUMA ponownie połączyła siły z absolwentami londyńskiej szkoły Central Saint Martins. W najnowszej kolekcji twórcy skupiają się na wykorzystaniu zrównoważonych materiałów oraz technik produkcyjnych, aby jak najbardziej zmniejszyć zużycie wody podczas procesu tworzenia.

Współpraca PUMA x Central Saint Martins ma na celu zwrócenie uwagi na naszą relację z wodą i tego jak jesteśmy od niej zależni. Marka podkreśla, że każde nasze działanie, bez względu na skalę, ma wpływ na wprowadzanie prawdziwych zmian na świecie. Podążając za tą ideą, przy tworzeniu nowych produktów z kolekcji koncentruje się na specjalnych technikach barwienia, garbowaniu skóry bez użycia chromu oraz zastosowaniu materiałów pochodzących z recyklingu. Idealnym tego przykładem jest wykorzystanie w torbach materiału TPU, do produkcji którego wymaga się niewielkiej ilości wody.

Obuwie z kolekcji, wodoodporne i trwałe, inspirowane jest butami ratowników wodnych. Znajdziemy tu takie modele jak: RS-2K, na którym znajduje się odblaskowy napis „For the Love of Water”. Dodatkowo pojawiają się takie sylwetki jak: PUMA Kyron, Ralph Sampson oraz Mile Rider.

Szeroka linia odzieży obejmuje propozycje zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Do wyboru mamy np.: zimową kurtkę 2w1, którą można nosić w wersji krótkiej lub długiej, ciepły sweter z dzianiny czy bluzę z kapturem. Pośród akcesoriów pojawiają się m.in.: jasnożółta torba na ramię czy plecak z zamkiem błyskawicznym i regulowanymi szelkami.

Kolekcja dostępna będzie od 29 października w oficjalnych sklepach PUMA, za pośrednictwem PUMA.com oraz w wybranych sklepach partnerskich.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
PUMA x KidSuper Studios: Artystyczna kolekcja inspirowana światem piłki nożnej
Puma stworzyła buty dla graczy – kosztują ponad 600 złotych

J.S., MAT. PRASOWE