Klasyczne Porsche 911 Turbo pojawi się w grze Cyberpunk 2077 – auto istnieje również w ,,realu”

Klasyczne Porsche 911 Turbo pojawi się w grze Cyberpunk 2077 – auto istnieje również w ,,realu”

Porsche nawiązało współpracę z firmą CD Projekt, w ramach której w długo wyczekiwanej grze Cyberpunk 2077 pojawi się klasyczne Porsche 911 Turbo z 1977 roku. Jego „właścicielem” będzie Johnny Silverhand, czyli postać, w którą wciela się Keanu Reeves.

Cyberpunk 2077 to niewątpliwie najbardziej wyczekiwana gra komputerowa tego roku – jej oficjalna premiera ma odbyć się 19 listopada br. Jednak zanim to nastąpi, studio CD Projekt postanowiło zdradzić rąbek tajemnicy na temat kolejnego „bohatera” gry – jest nim auto Porsche 911 Turbo z 1977 roku, którym w Cyberpunku 2077 będzie poruszać się Johnny Silverhand, czyli postać odgrywana przez Keanu Reevesa.

Cyberpunkowa wersja Porsche 911 Turbo zachowała swój klasyczny wygląd z 1977 roku, który został starannie odtworzony przez zespół CD PROJEKT RED przy użyciu szkiców, fotografii i fotogrametrii. Pojazd został również zaadaptowany do realiów 2077 roku — z przodu został podczepiony lidar, zestaw sensorów i elementy pozwalające zidentyfikować go z powietrza; wewnątrz ma też elektroniczne lusterka z monitorami.

Co ciekawe, 911 Turbo Johnny’ego Silverhanda z gry Cyberpunk 2077 istnieje również w fizycznym wydaniu. Samochód będzie można zobaczyć na wystawie przed Muzeum Porsche w Stuttgarcie, która będzie miała miejsce od 15 do 22 października.

Czy auto stworzone przez Porsche wygląda identycznie jak to w grze Cyberpunk 2077? No cóż, pojawiły się głosy, że samochód jedynie z zewnątrz przypomina pojazd, który należy do Johnny’ego Silverhanda – różnice zauważalne są zwłaszcza wewnątrz auta. Niektóre osoby zwróciły również uwagę na to, że zabrakło dbałości o detale, takie jak np. liczba lusterek bocznych czy tablice rejestracyjne. Mimo wszystko, warto docenić markę Porsche za chęci.

Ciekawostką natomiast jest fakt, że w grze usłyszymy dźwięki auta przeniesione ze świata realnego – i to nie tylko wspomnianego Porsche 911, ale również m.in. Lexusa LC 500.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Mamy zwiastun nowej polskiej gry komputerowej Cyberpunk 2077 z Keanu Reevesem
Seize the day: CD Projekt RED wypuszcza nową reklamę gry „Cyberpunk 2077” w obliczu kontrowersji

J.S., CD PROJEKT