Oto Fiat 126 Vision, czyli nowoczesny Maluch z napędem elektrycznym

Oto Fiat 126 Vision, czyli nowoczesny Maluch z napędem elektrycznym

Włosi postanowili złożyć hołd kultowemu już Maluchowi i zaprezentowali współczesną wizję pojazdu, stworzoną z myślą o napędzie elektrycznym. Zobaczcie, jak prezentuje się nowoczesny Fiat 126 Vision, czyli Maluch przyszłości.

Nikomu chyba nie musimy przedstawiać słynnego Malucha – to auto biło rekordy popularności na polskich drogach dobre kilkanaście lat temu. Podobnie było zresztą we Włoszech, w związku z czym tamtejsze studio projektowe Ma-De postanowiło złożyć hołd kultowemu pojazdowi i zaprezentowało nowoczesną wizję Fiata 126p.

Za projekt odpowiada projektant Andrea Della Vecchia, który wraz ze swoim asystentem Giuseppe Cafarellim wziął na warsztat Malucha i na jego podstawie stworzył koncept nowoczesnego, czteroosobowego samochodu elektrycznego.

Twórcy konceptu postanowili nie odbiegać za bardzo od oryginału – przynajmniej w kwestii wyglądu zewnętrznego. Zachowano kwadratowe reflektory (dodano tylko światła do jazdy dziennej wykonane w technologii LED), lekko zwężający się ku tyłowi dach, a także całościową sylwetkę, która tak nierozłącznie kojarzy się z Maluchem.

Autorzy postanowili zrezygnować natomiast ze zderzaka wystającego ponad obrys pojazdu – tłumaczyli to kwestiami bezpieczeństwa.

Czy takie auto kiedykolwiek powstanie? No cóż, na razie nic na ten temat nie wiadomo.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Polski fan LEGO zbudował z klocków jeżdżącego Fiata 126p
Oto koncept unowocześnionego Fiata 126p, który teraz jest elektrykiem

J.S., MA-DE STUDIO