Oto koncept unowocześnionego Fiata 126p, który teraz jest elektrykiem

Oto koncept unowocześnionego Fiata 126p, który teraz jest elektrykiem

Popularny portal motoryzacyjny Motor1 zainteresował się słynnym Maluchem i postanowił przygotować wizualizację przedstawiającą, jak auto mogłoby wyglądać w dzisiejszych czasach. Oprócz drobnych poprawek zewnętrznych, nowy koncept zmienił się także w środku – teraz bowiem wyposażony został w silnik elektryczny.

Fiata 126p nie musimy chyba nikomu przedstawiać. Auto znane szerzej jako Maluch biło rekordy popularności w czasach PRL-u, a dokładnie od 1973 roku, kiedy to w dawnej Fabryce Samochodów Małolitrażowych w Bielsku-Białej zmontowano pierwszy model.

Teraz na ulicach polskich miast raczej rzadkością jest pojawienie się Malucha – wszak ostatni Fiat 126p wyjechał z fabryki w 2000 roku.

W związku z tym popularny portal motoryzacyjny Motor1 postanowił przygotować wizualizację, która pokazuje, jak auto mogłoby wyglądać, gdyby jego produkcja miała miejsce w dzisiejszych czasach.

Co dokładnie się zmieniło? Przede wszystkim unowocześniony został wygląd auta – kwadratowe światła otrzymały trzy paski LED, wystające klamki zostały schowane, a na nadwoziu pojawiły się czujniki parkowania. Ponadto, na przednim zderzaku umieszczono diodowe lampy, które przydają się zwłaszcza przy pokonywaniu zakrętów. Auto zyskało także zabudowane, srebrne felgi.

Wisienką na torcie jest fakt, że nowoczesny Fiat 126p wyposażony został w silnik elektryczny.

Tak, jak wspomnieliśmy wyżej – przedstawione auto to tylko koncept, wizualizacja i niestety raczej mało prawdopodobne jest, że kiedykolwiek powstanie. Ale nikt nie zabroni nam pomarzyć ;).

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Polski fan LEGO zbudował z klocków jeżdżącego Fiata 126p

J.G., MOTOR 1

sznyt tygodnia

najnowsze