Virtuix Omni One, czyli domowa bieżnia do wirtualnej rozrywki

Virtuix Omni One, czyli domowa bieżnia do wirtualnej rozrywki

Bieżnia Omni One to nowy produkt firmy Virtuix, który został stworzony z myślą o urozmaicenie wirtualnej rozrywki i jest odpowiedzią na wciąż niedopracowany system przemieszczania się w wirtualnej przestrzeni.

Technologia VR w ostatnich czasach mocno zadomowiła się w naszej „szarej” codzienności. W związku z pandemią koronawirusa coraz więcej czasu spędzamy w naszych czterech kątach, nic więc dziwnego, że dużą popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju sprzęty przeznaczone do domowej rozrywki.

Tego przykładem jest bieżnia Omni One, która ma na celu usprawnienie poruszania się w wirtualnej rzeczywistości w ograniczonych warunkach przestrzennych. Jest ona na tyle niewielkich rozmiarów, że spokojnie zmieści się w naszym salonie, czy też sypialni.

Bieżnia przeznaczona jest do wszelkich gier VR, w których kluczowe jest poruszanie się. Omni One umożliwia bowiem m.in. skradanie się czy nawet bieganie w wirtualnej przestrzeni. Pomogą w tym specjalne buty poślizgowe oraz kamizelka mocowana do wysięgnika stabilizującego – obie te rzeczy dołączane są do zestawu wraz z bieżnią.

Istotną kwestią jest fakt, że system stabilizujący bieżni stworzono w taki sposób, abyśmy mogli łatwo ją złożyć i schować, gdy nie będziemy z niej korzystać.

W pełnoprawnej wersji bieżnia będzie kosztowała 1995 dolarów. Natomiast w wariancie bez gogli – 995 dolarów.

Omni One ma trafić do sprzedaży w drugiej połowie 2021 roku.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Czy to koniec gigantycznych okularów VR? Panasonic tym projektem przekonuje, że tak

J.S., VIRTUIX

sznyt tygodnia

najnowsze