Czy to koniec gigantycznych okularów VR? Panasonic tym projektem przekonuje, że tak

Czy to koniec gigantycznych okularów VR? Panasonic tym projektem przekonuje, że tak

Podczas tegorocznych targów CES 2020 w Las Vegas marka Panasonic zaprezentowała innowacyjne okulary VR. Innowacyjne, bowiem do tej pory przyzwyczajeni byliśmy do masywnych nakładek na głowę, które jedynie nazwę miały wspólną z typowymi ramkami ze szkłami. Tutaj zaś mamy niewielkich rozmiarów urządzenie, które faktycznie przypomina okulary. 

Niewątpliwie projektanci tych nowych okularów VR od Panasonica inspirowali się nurtem steampunk. Trzeba jednak przyznać, że mimo dość nietypowej stylistyki, urządzenie oferuje wysoką jakość obrazu – są to bowiem pierwsze na świecie okulary, które obsługują HDR. Ponadto, w oprawkach umieszczono panele micro OLED, które gwarantują wysoką rozdzielczość wyświetlanego obrazu.

Panasonic zadbał tutaj także o dźwięk, bowiem okulary wyposażone są w słuchawki dokanałowe i układ audio marki Technics. Urządzenie wyposażone jest też w wejście USB-C, które znajduje się za jednym z nauszników.

Czy takie okulary faktycznie trafią do sklepów? Tego na razie nie wiadomo. Panasonic na tę chwilę nie zdradził dalszych planów dotyczących urządzenia.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Studio PDF we współpracy z Givenchy zaprojektowało najmodniejsze gogle VR

J.G, PANASONIC