Studio PDF we współpracy z Givenchy zaprojektowało najmodniejsze gogle VR

Studio PDF we współpracy z Givenchy zaprojektowało najmodniejsze gogle VR

Kiedy ludzie z Doliny Krzemowej zaczęli zauważać, że ich innowacyjne produkty podobają się zafascynowanym technologicznymi nowinkami klientom, ale brakuje im odrobiny stylu, zaczęli chętnie zwracać się po pomoc do bardziej wyspecjalizowanych w tej kwestii marek. Vide: paski do Apple Watch robi Hermes. To nie jedyne przykłady romansu technologii ze światem mody, sztuki i designu. Google ma swoją własną bibliotekę AR/VR, artysta Jeff Koons pokazywał swoje rzeźby w najbardziej znanych miejscach świata za pomocą Snapchata, a Vogue ogłosił współpracę z Apple nad stworzeniem modowego VR-u na iPhone'a X. Ten trend postanowiło zaadaptować koreańskie studio projektowe PDF. Podejmując współpracę z Givenchy, stworzyli najbardziej stylowe okulary do wirtualnej rzeczywistości.

Zachowując wszystkie cechy luksusowych, przeciwsłonecznych okularów, gogle spełniają też użyteczną funkcję, która na pierwszy rzut oka wcale nie jest taka oczywista. Patrząc na sprzęt mamy wrażenie, że to kolejna, odważna wersja dobrze znanych akcesoriów. Jednak dzięki przyjaznemu dla użytkownika designowi i łatwemu przejściu z VR do AR dzięki podnoszącym się szkłom, dostajemy naprawdę zgrabnie zaprojektowany produkt łączący styl i funkcjonalność.

Jeżeli już zaczęliście ostrzyć sobie zęby na te kolorowe szkła, mamy dla was złą informację. Żadna z marek nie wypowiedziała się na temat ewentualnej produkcji okularów, dlatego na tę chwilę gogle VR pozostają tylko projektem koncepcyjnym. Mamy jednak nadzieję, że taki stan rzeczy nie potrwa długo.

źródło: Designboom