7 powodów, dla których warto spróbować nowego Ballantine’s 7YO Bourbon Finish

7 powodów, dla których warto spróbować nowego Ballantine's 7YO Bourbon Finish

Do rodziny marki Ballantine’s dołączył nowy, wyjątkowy trunek - siedmioletnia odsłona szkockiej whisky, którą wyróżnia wyjątkowy aromat w amerykańskim stylu. To połączenie dwóch różnych tradycji zaskoczy niejednego konesera! Poznaj 7 powodów, dla których powinieneś go spróbować.

1. Skosztujesz wyjątkowej 7-letniej whisky od Ballantine’s

Nie bez powodu mówi się, że im starsza whisky tym lepsza - dłuższe leżakowanie zapewnia ciemniejszą barwę trunku i intensywniejsze doznania smakowe. Dlatego też Ballantine’s zdecydował się wypuścić na rynek whisky, która leżakowała przez 7 lat.

Warto wiedzieć, że w przypadku whisky typu blended producenci rzadko podają okres leżakowania - oznaczenie wieku jest bardziej jednoznaczne dla whisky single malt. W przypadku whisky blended (mieszana powstająca z różnych rodzajów whisky słodowych i zbożowych) podany na etykiecie wiek odnosi się do najmłodszej whisky, którą użyto w danej mieszance. W Ballantine's 7YO Bourbon Finish najmłodsza odmiana ma 7 lat - ten “zaawansowany” wiek sprawił, że trunek nabrał niesamowitych walorów smakowych i aromatycznych. Warto tę cechę podkreślać od samego początku, czyli od momentu, gdy miłośnik whisky sięga po nowość od Ballantine’s.

2. Przeniesiesz się w czasie

Zamykasz oczy, próbujesz Ballantine's 7YO Bourbon Finish i w wyobraźni już jesteś i XIX-wiecznej Szkocji. Nowy Ballantine’s to odniesienie się do początków historii marki, czyli do roku 1872, kiedy jej założyciel, George Ballantine, stworzył swoją pierwszą, siedmioletnią whisky. Dziś marka postanowiła kultywować dziedzictwo i odtworzyć siedmioletnią „szkocką”, jednocześnie zaskakując nas zupełnie nowym wymiarem smaku.

3. Poznasz wyjątkowe połączenie amerykańskich i szkockich tradycji

Tworząc ten trunek eksperci marki postanowili połączyć smaki Szkocji i USA. W efekcie powstała nowa, odsłona szkockiego trunku, który przez ostatnie kilka miesięcy  leżakował w beczkach po bourbonie, chłonąc charakterystyczne dla niego nuty smakowe. W ten sposób szkocka whisky nabiera wyjątkowego aromatu w amerykańskim stylu.

4. Zaskoczysz się mnogością smaków i aromatów

Ballantine’s 7YO Bourbon Finish to wersja klasycznego Ballantine’s wzbogacona o nowe, wyraziste smaki: obfituje w miodowe nuty i jest wzbogacona o delikatność soczystych czerwonych jabłek (prosto ze szkockiego regionu Speyside). Dodatkowo, dzięki leżakowaniu w beczce po burbonie, trunek nabrał wyjątkowych dymnych aromatów wanilii, karmelu i toffi. Prawdziwa uczta dla kubków smakowych!

5. Polubisz picie whisky na lodzie

Ballantine's 7YO Bourbon Finish posiada subtelne nuty smakowe, które najlepiej odkryć pijąc ją na lodzie. Jeśli do tej pory nie piłeś whisky podanej saute, to po skosztowaniu tego trunku zmienisz swoje przyzwyczajenia - ten nietuzinkowy, wyrazisty, a jednocześnie delikatny aromat sprawi, że będziesz chciał pełniej odkrywać świat smaków whisky. Jeśli jednak wolisz drinki i szukasz idealnej propozycji do tego trunku to spróbuj koniecznie Ballantine's 7YO Bourbon Finish w wersji Old Fashioned. To klasyczne podanie whisky (z cukrem, angosturą, skórką pomarańczy i lodem) wydobędzie wszystkie walory smakowe Ballantine’s 7YO Bourbon Finish.6. Skosztujesz znakomitego trunku w przystępnej cenie

Jakościowa whisky wcale nie musi być droga i trudno dostępna - Ballantine's 7YO Bourbon Finish obala ten mit. Nowy trunek kosztuje około 70 zł i, jak na blended whisky z tego segmentu, jest to to bardzo atrakcyjna cena. Nowy Ballantine’s rozbudzi w tobie ciekawość i zachęci cię do poznawania kolejnych odsłon “szkockiej”.

7. Otworzysz drogę do dalszego poznawania świata whisky

Po spróbowaniu Ballantine's 7YO Bourbon Finish, dzieli cię już tylko krok od dalszego odkrywania smaków whisky. Ballantine’s zabierze cię w tą podróż ze swoimi trunkami z górnej półki: 12, 17 i 20-letnimi blended whisky i 15-letnimi single maltami (Miltonduff Single Malt, Glenburgie Single Malt i Glentauchers Single Malt).

Ballantine ‘s to z pewnością propozycja dla tych, którzy lubią przełamywać bariery i kosztować niebywałe połączenia.  Nowy Ballantine’s 7YO Bourbon Finish jest już dostępny w wielu sklepach na terenie całego kraju.

sznyt tygodnia

najnowsze