David Lynch zaprojektował głośniki dla Bang & Olufsen

David Lynch zaprojektował głośniki dla Bang & Olufsen

Nikogo nie trzeba przekonywać, że duńska firma Bang & Olufsen to mistrzowie w projektowaniu i konstruowaniu sprzętu audio. Nikogo nie trzeba też przekonywać, że David Lynch to artysta kompletny, mimo iż jego twórczość można albo kochać albo nienawidzić. Oba podmioty są jednak znane z przełamywania barier i naginania granic w projektowaniu i tworzeniu sztuki, dlatego współpraca Lyncha z Bang & Olufsen musiała się wydarzyć.

Owocem tej kolaboracji są dobrze znane wszystkim melomanom, flagowe sprzęty Bang & Olufsen - głośniki Beoplay M5 oraz Beoplay P2 Bluetooth Speaker. Tym razem produkty zdobią grafiki twórcy "Twin Peaks" i "Mulholland Drive". Każdy posiada specjalnie zaprojektowane opakowanie, a także opatrzony jest podpisem Lyncha. Autograf artysty można znaleźć w dolnej części mniejszego głośnika P2 oraz u góry w głośniku M5.

Głośniki dostępne są w MoMa Design Store. Powodem, dla którego nowojorskie muzeum sztuki współczesnej zdecydowało się sprzedawać w swoim sklepie sprzęt duńskiej marki, była wystawa Bang & Olufsen: Design for Sound by Jakob Jensen z 1978 roku.

źródło: Coolmaterial