Koktajlowe klasyki, których musisz spróbować podczas World Class Cocktail Festival

Koktajlowe klasyki, których musisz spróbować podczas World Class Cocktail Festival

Old fashioned, Mojito, Bloody Mary… tych koktajli chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Jeśli jednak nie mieliście okazji ich spróbować, koniecznie weźcie udział w trzeciej edycji World Class Cocktail Festiwal. Festiwal potrwa od 23 września do 4 października.

Choć trendy w koktajlowych kartach zmieniają się bardzo szybko, to w pociągu zmian pozostają klasyczne koktajle, które są znakomicie zaprojektowane, wymieszane i zbalansowane. Z festiwalowego menu World Class Cocktail Festival wybraliśmy klasyczne koktajle, których nie wypada nie znać, a tym bardziej spróbować.

#Old fashioned

To prawdziwy klasyk, doskonale znany przez wszystkich wielbicieli whisky oraz fanów serialu “Mad Man”. Pierwsze receptury pochodzą z końca XIX wieku, a sam koktajl uważany jest za jeden z kilku podstawowych napojów mieszanych. Z czego się składa? Z whisky, dużej kostki lodu, wody sodowej, odrobiny cukru oraz kilku kropel angostury, która nadaje koktajlowi gorzkawy posmak. Niektórzy dodają również skórki pomarańczowej. Old fashioned spróbujecie m.in. w warszawskim ORZO people lub w Pradze Centrum.

#Bloody Mary

To jeden z tych koktajli, które się bardzo lubi lub… wręcz przeciwnie. Tu nie ma obojętności smaku. To co odróżnia “Krwawą Mary” od innych kompozycji, to sok pomidorowy zamiast owocowego. W jej skład wchodzi również wódka, sos Worcester i Tabasco. Całość przyprawia się solą pieprzem, sokiem cytrynowym, a następnie dekoruje selerem naciowym i plasterkiem cytryny. Jak to często bywa z popularnymi koktajlami “Bloody Mary” ma wiele wersji. Tę z chrzanem, ostrą papryką i boczkiem spróbujecie we wrocławskim Rusty Rat.

Bloody Mary w restauracji Rusty Rat we Wrocławiu

#Mojito

Kto z nas nie zna i nie próbował nigdy Mojito? To jeden z najpopularniejszych, klasycznych koktajli na świecie. Kojarzy się z wakacjami, słońcem i egzotyką. Nie bez powodu, w końcu powstał na Kubie! Ulubiony koktajl Ernesta Hemingwaya i Fidela Castro to połączenie słodkich i kwaśnych smaków. Oryginalny przepis opiera się na rumie z dodatkiem mięty, limonki, cukru trzcinowego i wody gazowanej. Chcecie sprawdzić, jak smakuje Mojito w tropikalnej odsłonie z kolendrą? Koniecznie zajrzyjcie do Arkady Cafe Cocktail Bar w Krakowie.

Martini w Restauracji Vertigo Jazz Club we Wrocławiu

#Martini

Najprościej mówiąc, Martini to koktajl z wermuntu i ginu lub wódki. Ma cierpki, wytrawny smak i uchodzi za elegancki koktajl pasujący na wiele okazji. Istnieje wiele różnych wariacji i połączeń smakowych na jego temat. Klasyczne Martini zawsze jest mieszane i podawane z nieparzystą liczbą oliwek. We wrocławskim koktajlbarze Vertigo Jazz Club & Restaurant spróbujecie kombinacji z ginem Tanqueray 10 w połączeniu z bergamotką i porzeczką. Brzmi zachęcająco? Mistrzowskie koktajle Podczas World Class Cocktail Festiwal, oprócz popularnych klasyków, Goście spróbują także kompozycji stworzonych zgodnie z najnowszymi, światowymi trendami. Tortuga, Mango Sour, Cheese Burbon, Fumar to zaledwie kilka z ponad trzystu koktajlowych propozycji przygotowanych przez mistrzów sztuki barmańskiej. Trzecia edycja ogólnopolskiego święta kultury koktajlowej będzie doskonałą okazją do odkrywania klimatu nowych miejsc, poznania talentów najlepszych barmanów i degustacji mistrzowskich koktajli.

 

Listę koktajlbarów oraz szczegółowe menu znajdziecie na stronie festiwalu www.cocktailfestival.pl

Daty Festiwalu: 23 września - 4 października 2020 r.

Lokalizacje: Kraków, Łódź, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław, Śląsk

 

zdjęcie główne: @BlackBeard / @World Class Cocktail Festival

sznyt tygodnia

najnowsze