The Sero – pionowy telewizor stworzony do przeglądania treści ze smartfona

The Sero - pionowy telewizor stworzony do przeglądania treści ze smartfona

"Sero" w koreańskim oznacza pionowy i taki jest właśnie nowy telewizor Samsunga. Ten nietypowy model stworzono dla osób, które są mobilne i dużą część swoich aktywności skupiają wokół smartfonów.

Samsung już od jakiegoś czasu rozwija kategorię telewizorów Lifestyle, które dopasowane są do konkretnych potrzeb użytkowników. Po telewizorze The Frame, który powieszony na ścianie prezentuje się pięknie niczym obraz w galerii sztuki i The Serif, który wyróżnia się innowacyjnym wzornictwem, przyszedł czas na telewizor The Sero. To pierwsze tego typu urządzenie, które tak dobrze współpracuje z urządzeniami mobilnymi, dostosowując położenie ekranu do treści, które najczęściej oglądamy za pośrednictwem urządzeń mobilnych.

fot. materiały prasowe

Połączenie telewizora The Sero z telefonem jest niezwykle proste i intuicyjne. Wystarczy dotknąć urządzeniem mobilnym do obudowy telewizora i funkcja Dotknij i Wyświetl sprawi, że na ekranie zobaczymy lustrzaną kopię smartfona. Dzięki tej opcji na większym ekranie można przeglądać ulubione serwisy społecznościowe, oglądać wideo.

Oczywiście The Sero nie działa wyłącznie w pionie - telewizor z łatwością zmienia orientację z poziomej na pionową, swobodnie dostosowując się do oglądanych treści. Aby tak się stało wystarczy odwrócić smartfon, a ekran telewizora także zmieni położenie. Tak znacznie wygodniej będzie się oglądało filmy, a szczególnie, że ten model oferuje najważniejsze aplikacje VOD, szybki i intuicyjny Smart TV znany z innych telewizorów Samsung. The Sero oferuje także obsługę funkcji AirPlay2, umożliwiając odtwarzanie treści z urządzeń firmy Apple.

fot. materiały prasowe

The Sero to także design - ten model potrafi idealnie wpisać się w domową przestrzeń. Kiedy akurat nie oglądamy filmów czy treści ze smartfona, można go przekształcić w stylowy dodatek. Do wyboru mamy aż 5 trybów portretowych do wyświetlenia w orientacji pionowej: Plakat, Zegar, Moje Zdjęcie, Ściana Dźwięku lub Kinografika. Z kolei w orientacji poziomej atmosferę dopasowaną do naszych preferencji stworzy znany z telewizorów QLED Tryb Ambient+. Dzięki temu na ekranie wyświetlimy bieżące informacje czy muzyczne wizualizacje, które urozmaicą domówki i wieczory we dwoje.

fot. materiały prasowe

Co jednak z jakością obrazu? Tu The Sero również nie zawodzi - 43-calowy telewizor zapewnia świetną jakość obrazu, o którą dba potężny Procesor Quantum 4K. W czasie rzeczywistym analizuje obraz i dźwięk, zapewniając optymalne ustawienia w każdej scenie. Ponadto Inteligentne Skalowanie do 4K, przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji, pozwoli obejrzeć ulubione treści w rozdzielczości jak najbliższej 4K.

Telewizor został wyposażony także w potężny dźwięk w formacie 4.1ch 60W z funkcją Dolby Digital Plus. Ukryte za pionowym stojakiem głośniki można łatwo połączyć ze smartfonem, uzyskując wysokiej jakości brzmienie z głębokim basem. Z kolei Aktywny Wzmacniacz Głosu (AVA) reaguje na niespodziewane dźwięki otoczenia, podnosząc poziom głośności oglądanych treści, gdy jest to konieczne.

 

fot. materiały prasowe

Zobacz też:

Samsung zaprezentował nowe telewizory QLED, w tym jeden z trybem kamuflażu Ambient Mode

Samsung prezentuje Q9F, czyli telewizor, który zapewni niezrównane wrażenia wizualne

materiały prasowe

sznyt tygodnia

najnowsze