Samsung zaprezentował nowe telewizory QLED, w tym jeden z trybem kamuflażu Ambient Mode

Samsung zaprezentował nowe telewizory QLED, w tym jeden z trybem kamuflażu Ambient Mode

7 marca 2018 r., podczas wydarzenia First Look New York, które odbyło się w budynku amerykańskiej giełdy na Manhattanie, Samsung zaprezentował flagową linię telewizorów QLED TV oraz sprzęt audiowizualny, który trafi na rynek w tym roku. W konferencji wzięło udział blisko tysiąc gości, którzy mogli zobaczyć kolejną generację telewizorów QLED TV, a także poznać nowe funkcje, które przeniosą widzów na nowy poziom wrażeń wizualnych.

„Nasza oferta telewizorów na rok 2018 pokazuje, jak zmienia się podejście do ekranów i ich roli” – powiedział Jonghee Han. „Nowe modele QLED TV łączą wszystko to, co ważne dla widzów: świetną jakość obrazu, sprawniejszą i szybszą obsługę oraz piękny design. Tym samym zapewniają niedoścignione wrażenia podczas oglądania”.

W ramach wydarzenia First Look New York przygotowane zostały strefy i ekspozycje, które pozwoliły gościom poznać pełnię możliwości oferowanych przez produkty na 2018 rok. Największym echem odbiła się prezentacja "niewidzialnego telewizora" z trybem Ambient Mode, który po wyłączeniu staje się ozdobą mieszkania i wciąż jest niezwykle funkcjonalny. Nowa technologia przekształca „wyłączony” telewizor w domowe centrum informacji – podejrzymy nie tylko najnowsze doniesienia z kraju i ze świata, ale także prognozę pogody czy dane dotyczące natężenia ruchu drogowego. W tym trybie będziemy mogli również odtworzyć muzykę lub skorzystać z opcji „wkomponowania” ekranu w ścianę.

Oprócz tego można było odwiedzić strefę „dużego ekranu”, gdzie można było doświadczyć oszałamiającej jakości obrazu z jeszcze lepszymi kolorami i kontrastem, które sprawdzają się w różnych sytuacjach – czy to podczas grania, czy oglądania filmów lub sportu. W tej strefie nie mogło zabraknąć 146-calowego The Wall, czyli modułowego ekranu opartego na technologii MicroLED. Będzie on dostępny także dla użytkowników domowych.

W strefie filmowej można było przekonać się o jakości dźwięku płynącego z soundbaru N950 z technologią Dolby Atmos. Zainteresowaniem cieszyła się też strefa „smart”, gdzie można było przekonać się jak łatwe jest konfigurowanie nowych telewizorów (2018) przy użyciu smartfona i aplikacji SmartThings. A w strefie poświęconej One Invisible Connection można było się przekonać, że ten praktycznie niewidoczny, wytrzymały kabel – po raz pierwszy w branży – łączy przewody zasilania i transmisji danych, dzięki czemu telewizor stanie się prawdziwą ozdobą każdej przestrzeni. Koniec ze zbędnymi, nieestetycznymi kablami w domowym salonie. W zestawie z telewizorem QLED TV dostępny będzie przewód o długości 5 metrów. Opcjonalnie oferowany będzie także dłuższy, 15-metrowy.

Linia telewizorów QLED TV 2018 będzie dostępna w Stanach Zjednoczonych w tym miesiącu. Więcej informacji uzyskać można na www.samsung.com.

źródło: materiały prasowe

sznyt tygodnia

najnowsze