Nietypowy dom igloo tłem dla najnowszej kolekcji Natalii Siebuły

Nietypowy dom igloo tłem dla najnowszej kolekcji Natalii Siebuły

Niekonwencjonalny dom igloo profesora Witolda Lipińskiego, znajdujący się na wrocławskim Zalesiu, fantastycznie wpisał się w tło najnowszej kampanii polskiej projektantki Natalii Siebuły. Zobaczcie więcej zdjęć tej polskiej perełki architektury.

Witold Lipiński to architekt i absolwent wrocławskiej Politechniki. Jego nazwisko kojarzyć możecie dzięki nietypowemu projektowi Wysokogórskiego Obserwatorium Meteorologicznego na Śnieżce, które stworzył we współpracy z Waldemarem Wawrzyniakiem. Lipiński na swoim koncie ma jednak jeszcze inną, niekonwencjonalną realizację – mowa tutaj o domu igloo.

Nietypowy obiekt zbudowany w latach 60. znajduje się na wrocławskim Zalesiu, w otoczeniu innych willi. Wokół domu znajduje się mnóstwo oryginalnych gatunków roślin, a co więcej, profesor, jako wielki miłośnik zieleni, zadbał o to, by i wewnątrz domu znajdowało się pełno roślinności – architekt zasadził bowiem w środku budynku fikusa, który jest zakorzeniony w ziemi i przechodzi przez antresolę, pnąc się ku światłu docierającemu przez kopułę.

Jako ciekawostkę warto dodać, że dom igloo świetnie wpisuje się w popularny ostatnimi czasy trend recyklingu – wymyślny kształt domu przerastał bowiem ekipy budowlane, w związku z czym inżynier sam wziął się do roboty i wybudował dom, korzystając z cegły rozbiórkowej z okolicznych poniemieckich budynków.

Teraz niekonwencjonalny projekt domu igloo stał się tłem dla najnowszej kolekcji Natalii Siebuły. Trzeba przyznać, że retro klimat budynku doskonale wpisuje się w klimat ubrań polskiej projektantki. Przepiękne zdjęcia wykonał zaś fotograf Piotr Czyż.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Urban Forest, czyli najbardziej zielony budynek świata – na wieżowcu wyrośnie ponad 1000 drzew
Sky Lagoon, czyli niesamowite miejsce, w którym woda spotyka się z niebem

J.S., NATALIA SIEBUŁA

sznyt tygodnia

najnowsze