Microsoft ujawnił cenę i datę premiery Xbox Series X i Xbox Series S

Microsoft ujawnił cenę i datę premiery Xbox Series X i Xbox Series S

Już 10 listopada br. odbędzie się oficjalna premiera dwóch nowych konsol Microsoft: Xbox Series X oraz jego tańszej i nieco okrojonej wersji Xbox Series S. Przedsprzedaż z kolei rusza już 22 września br.

O konsoli Xbox Series X pierwsze informacje pojawiły się już w ubiegłym roku – wtedy wówczas na jaw wyszło, że urządzenie może stać się potężnym rywalem PlayStation 5. I to nie tylko z uwagi na liczne nawiązania do sprzętu marki Sony.

To, co się przede wszystkim rzuca w oczy w przypadku nowej konsoli Microsoft, to wspomniany wyżej wygląd. Dzięki niemu, Xbox Series X będzie można ustawiać dowolnie – nie tylko pionowo, ale również poziomo.

Microsoft zapewnił również, że Xbox Series X będzie jego najszybszą i najpotężniejszą konsolą w historii. Gracze będą mogli prowadzić płynną rozgrywkę w obrazie 4K przy 60 klatkach na sekundę. Producent wspomniał również, że urządzenie będzie w stanie prezentować obraz 8K.

Co ciekawe, Xbox Series X pozwoli też na odpalenie gier ze wszystkich starszych konsol Microsoft.

Z kolei konsola Xbox Series S będzie nieco mniejszą i okrojoną wersją Xbox Series X. Wiemy na pewno, że konsola będzie wspierała gry w 1440p/120FPS oraz będzie posiadała funkcję upscalingu do 4K. Urządzenie będzie też posiadało customowy dysk SSD NVMe o pojemności 512 GB.

Premiera obu urządzeń zaplanowana jest na 10 listopada br., natomiast przedsprzedaż rozpocznie się już 22 września br. Xbox Series X będzie kosztować 2249 złotych, natomiast Xbox Series S – 1349 zł.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Oto DualSense, czyli bezprzewodowy kontroler do PlayStation 5
Microsoft wypuścił Xbox X w wersji Black Panther

J.S., MICROSOFT

sznyt tygodnia

najnowsze