Puma pokazała nowe stroje AC Milan – są hołdem dla architektury Mediolanu

Puma pokazała nowe stroje AC Milan – są hołdem dla architektury Mediolanu

Marka sportowa Puma zaprezentowała właśnie nowe stroje domowe drużyny AC Milan na sezon 2020/21. Jak tłumaczyli projektanci brandu, przy tworzeniu nowego designu koszulek inspirowali się urzekającą i charakterystyczną architekturą Mediolanu.

Jednym z najważniejszych i prawdopodobnie najbardziej znanych budynków Mediolanu jest Galleria Vittorio Emmanuele II, która jest najstarszym domem handlowym w mieście, mieszczącym się w czteropiętrowym, podwójnym pasażu w centrum Mediolanu. Co ciekawe, nazwa obiektu jest hołdem dla pierwszego króla Włoch.

Wyraziste wzory i wyjątkowa architektura galerii zainspirowały projektantów marki Puma do stworzenia charakterystycznego nadruku, który znalazł się pomiędzy tradycyjnymi czarno-czerwonymi pasami. Zabieg ten pozwolił dodać koszulkom odrobiny nowoczesności, przy jednoczesnym zachowaniu tożsamości klubu AC Milan.

W nowych kompletach strojów domowych na sezon 2020/21 zagrają męska i damska drużyna seniorów oraz wszystkie ekipy młodzieżowe. Koszulki zadebiutują na murawie już drugiego sierpnia br., kiedy piłkarze AC Milan podejmą na swoim stadionie Cagliari w ostatnim meczu sezonu Serie A.

Nowa koszulka domowa AC Milan jest już dostępna w sklepach stacjonarnych marki Puma, w oficjalnych sklepach włoskiego klubu piłkarskiego, u wybranych partnerów handlowych na całym świecie oraz na stronach internetowych Puma.com i store.milan.com.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Puma wypuściła limitowaną koszulkę AC Milan z okazji 120. rocznicy klubu
Piłkarze Juventus mają nowe koszulki bez pasków. Pierwszy raz od 1903 roku
Manchester United będzie eko. Nie zgadniecie w jakich strojach zagrają piłkarze angielskiego klubu

J.G., PUMA