Wrocławska restauracja doceniona za design przez brytyjski magazyn Wallpaper

Wrocławska restauracja doceniona za design przez brytyjski magazyn Wallpaper

Wrocławska restauracja Martim została doceniona przez prestiżowy brytyjski magazyn Wallpaper za swój design – wnętrze lokalu to projekt firmy BUCK.Studio.

Restauracja Martim położona nad samą Odrą specjalizuje się w portugalskiej kuchni. Krajem tym inspirowali się też projektanci ze studia BUCK.Studio, przygotowując projekt wystroju lokalu – wnętrze bowiem jest utrzymane w kolorach przywołujących portugalskie klimaty, czyli zieleni, zgaszonej czerwieni, a także beżach. Zapierający dech w piersiach jest natomiast widok za oknem – sala konsumpcyjna znajdująca się na końcu restauracji, dzięki przeszkleniom na trzy strony świata, wpuszcza do swojego wnętrza pejzaże rzeki i miasta.

Ciekawostką jest fakt, że wszystkie naczynia, na których serwowane są specjały portugalskiej kuchni, pochodzą z tego śródziemnomorskiego kraju i zostały wykonane przez tamtejszego rzemieślnika.

View this post on Instagram

Minęło prawie 5 miesięcy od otwarcia Martim🥰! Trudno sobie wyobrazić, że tak wiele mogło się wydarzyć w ciągu zaledwie 5 miesięcy. Przy otwieraniu firmy, zawsze zadajemy sobie pytanie: „Co może pójść nie tak?” Jednak w naszych najgorszych koszmarach nie przewidzieliśmy naszej obecnej rzeczywistości. Nikt nie był przygotowany na taką sytuację. Jest to tak samo nieoczekiwane, co zagrażające życiu. Przyszedł czas trudnych decyzji, które pozwolą Martim na przetrwanie. Nikt nie jest w stanie sobie wyobrazić, w jak trudnej sytuacji jest restauracja, która musi zostać zamknięta zaledwie 4.5 miesięcy po jej otwarciu. Jest to przerażające jak blisko można być utraty wszystkiego… ale nadal walczymy! !! Podczas gdy Martim pozostaje zamknięty w tym okresie pandemii, działamy z jedzeniem na wynos poprzez Pinto Peri-Peri. Jesteśmy specjalistami z prawie 4-letnim doświadczeniem w zakresie jedzenia na wynos i dostawy🚴‍♂️🏎🚀 do domu. Nie musisz opuszczać komfortu swojego domu, dostarczymy na twój stół gorące, portugalskie jedzenie, gotowe do zjedzenia w dowolnym miejscu we Wrocławiu (i na obrzeżach) w mniej niż 60 minut, takie to proste! Minimalne zamówienie zaczyna się od 25 zł, jednak jeśli mieszkasz dalej, może się zmienić. Zadzwoń do nas bezpośrednio, a my zaoferujemy bezpłatną dostawę. Dostarczamy od poniedziałku do niedzieli, od 12 do 23:30. Akceptujemy wszystkie formy płatności, w tym Revolut i blik. Czy masz ochotę na coś z menu Martim? Lub butelkę wspaniałego portugalskiego wina? Nie ma problemu, daj nam znać, co chcesz, a my dołożymy wszelkich starań, aby tak się stało! Nasze jedzenie dociera do twojego domu gorące i gotowe do podania. Kontaktujcie sie z nami poprzez: 📲696 127 766 💻messengera @martim.wroclaw #bezkłopotu #zostanwdomu Ate ja!

A post shared by Restaurant Martim (@martim.wroclaw) on

Teraz wnętrze restauracji Martim zostało docienione przez prestiżowy brytyjski magazyn Wallpaper. W uzasadnieniu redakcja czasopisma napisała – „Najnowsza realizacja naszych ulubieńców z BUCK.STUDIO przenosi portugalski szyk nad wody wrocławskiego kanału”.

Projektanci z BUCK.Studio mają też na koncie m.in. wystrój warszawskiej restauracji Opasły Tom, czy innej wrocławskiej – Campo.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Najładniejsze cukiernie w Polsce
Warszawska restauracja otrzymała nominację w konkursie Wallpaper* Design Awards 2020

J.G., MARTIM