Polska marka BOHEMA Clothing wprowadza ekologiczne buty ze skóry jabłek

Polska marka BOHEMA Clothing wprowadza ekologiczne buty ze skóry jabłek

Polska marka BOHEMA Clothing po butach z ananasa i kaktusa wprowadza kolejną nowość na naszym rodzimym rynku – buty ze skóry jabłek. To wyjątkowa skóra roślinna, która wygląda niemal identycznie, jak ta naturalna.

Zarówno coraz większa świadomość konsumentów, jak i chęć wspierania rodzimych marek przysłużyły się w ostatnich latach polskiej modzie. Bo choć od zawsze polscy projektanci byli doceniani na świecie, to teraz śmiało możemy powiedzieć, że moda polska i dla nas stała się synonimem mody dobrej. Polskie marki często tworzą w duchu slow, nieustannie zaskakując nowymi, innowacyjnymi rozwiązaniami.

Za przykład może posłużyć marka BOHEMA, która zaistniała na polskim rynku, tworząc buty z roślinnych materiałów – na początku była to skóra z liści ananasa, następnie z kaktusa, teraz ze skóry jabłek.

Materiał ten jest dobrą alternatywą nie tylko ze względu na samą roślinność. Jabłkowa skóra oddycha, jest trwała, a jej faktura odzwierciedla wygląd naturalnej skóry. Dodatkowo jest przyjazna środowisku.

Empatia dla zwierząt i tworzenie butów z roślinnych skór to tylko jedna z wartości przyświecających marce. Brand równie duży nacisk kładzie na to, by ich produkty były dobre dla planety i ludzi: zrównoważona produkcja w Polsce, ekologiczne materiały i opakowania.

#bohemamode to tytuł nowego lookbooka marki. Co to znaczy? To przede wszystkim moda, która wyraża indywidualny styl, która dba o wartości, przełamuje stereotypy i odzwierciedla nastroje społeczne.

W nowej kolekcji BOHEMY znajdziemy więc wycięte baleriny, stylowe klapki, oxfordy na wysokiej sneakersowej podeszwie, czyli tygiel mody, ulicy i dobrych materiałów. Wszystko wykonane ręcznie w Polsce w rodzinnej manufakturze.

Wszystkie buty powstają w Polsce i wychodzą spod rąk rodziców założyciela i projektanta marki, państwa Haliny i Edwarda Szypuła. Marka pracuje już nad tym, aby pozostałe komponenty ich butów były tworzone z odpadów czy elementów z recyklingu drukowanych przy pomocy druku 3D. To kolejny krok w stronę zrównoważonej mody, który planuje zrobić BOHEMA.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
7 polskich marek, które produkują ubrania i torby z odpadów
Klienci żądają bezwzględnej transparentności. Jaka jest odpowiedź branży mody?

J.G., MAT. PRASOWE