Polscy projektanci zdobyli nagrodę Red Dot, czyli Oscara w dziedzinie designu

Polscy projektanci zdobyli nagrodę Red Dot, czyli Oscara w dziedzinie designu

Acustio to polska spółka projektująca i produkująca rozwiązania akustyczne do biur. Teraz projektanci zdobyli prestiżową nagrodę Red Dot, zwaną też Oscarem w dziedzinie designu, za swoją kolekcję Silentum i wchodzącą w jej skład kolumnę wygłuszającą – Sound Pillar.

Firma Acustio podbiła serca jurorów konkursu Red Dot Awards swoją kolumną wygłuszającą o nazwie Sound Pillar – jest ona wykonana z miękkiego filcu z charakterystyczną, trzywarstwową krawędzią i nałożonego na 18 specjalnie zaprojektowanych paneli, zespolonych na prawie 2-metrowej kolumnie. Co więcej, urządzenie występuje w niezliczonych kombinacjach kolorystycznych.

Kolumna Sound Pillar firmy Acustio wyróżniła się na tle ponad 6500 innych projektów, zdobywając najwyższą nagrodą w konkursie, czyli Red Dot: Best of the Best i tym samym dołączając do zaszczytnego grona obok takich marek, jak Apple (za AirPods Pro), Ferrari (model SF90 Stradale) czy Villeroy&Boch.

Meble akustyczne Acustio znaleźć można już w wielu biurach na całym świecie – m.in. w siedzibie globalnego banku w kompleksie Canary Wharf w londyńskim City, czy też w nowej placówce firmy L’Oréal House Warsaw w Browarach Warszawskich.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Warszawska restauracja otrzymała nominację w konkursie Wallpaper* Design Awards 2020
Projekt pływających domów Polaka zajął pierwsze miejsce w międzynarodowym konkursie architektonicznym

J.G., ACUSTIO