Marka Patek Philippe rozpoczęła sprzedaż zegarków w internecie

Marka Patek Philippe rozpoczęła sprzedaż zegarków w internecie

Panująca pandemia koronawirusa wywołuje niemałą rewolucję w retailu – pozamykane sklepy, przymusowa kwarantanna domowa i tzw. social distancing powodują, że marki stawiają teraz na e-commerce. Nawet te, które do tej pory z online’u nie korzystały. Mowa tutaj chociażby o firmie Patek Philippe.

Marki luksusowe do tej pory dość mocno opierały się rewolucji cyfrowej. Sprzedaż ich produktów realizowana była przeważnie w butikach stacjonarnych, w których klient mógł na własne oczy zobaczyć niebotycznie drogą torebkę czy zegarek, zanim ostatecznie podjął decyzję o zakupie.

Im jednak e-commerce stawał się coraz popularniejszy, tym więcej marek, nawet tych z branży luksusowej, zdecydowało się na wprowadzenie internetowej sprzedaży. Mimo wszystko, cały czas na rynku były marki, których produkty dostępne były tylko w stacjonarnych punktach sprzedaży. Przykładem takiego brandu jest chociażby Patek Philippe, którego zegarki uchodzą za jedne z najbardziej luksusowych. Nie ma w tym wszak nic dziwnego – w listopadzie zegarek Patek Philippe Grandmaster Chime został sprzedany za ponad 31 mln dolarów podczas aukcji domu aukcyjnego Christie’s w Genewie, czyniąc go tym samym najdroższym zegarkiem na świecie.

Panująca pandemia koronawirusa pokazała, że na niektóre rzeczy niestety nie ma się wpływu. Przymusowe zamknięcie sklepów sprawiło, że wiele firm przeniosło się do internetu – w tym wspomniana marka Patek Philippe. Teraz zegarki brandu kupić można poprzez strony autoryzowanych partnerów, m.in. London Jewelers czy Watches of Switzerland.

Czy to jedynie tymczasowe działanie marki, czy może brand postanowił iść z duchem czasu i na stałe wprowadzić sprzedaż internetową? Odpowiedzi na te pytania z pewnością poznamy jak tylko zakończy się pandemia, lecz niewątpliwie otwiera to nowy rozdział w historii marki.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Platynowy Patek Philippe został sprzedany za ponad 600 tysięcy dolarów
5 czynników, które wpływają na ceny luksusowych zegarków

J.G.