Reserved prezentuje kolekcję Joyful #EcoAware stworzoną z recyklingowanych i organicznych materiałów

Reserved prezentuje kolekcję Joyful #EcoAware stworzoną z recyklingowanych i organicznych materiałów

Marka Reserved wprowadziła na sezon wiosna-lato 2020 nową kolekcję odzieży Joyful #EcoAware przygotowaną w 100% z materiałów organicznych oraz recyklingowanych. To kolejny etap wdrażania strategii zrównoważonego rozwoju ogłoszonej przez firmę pod nazwą „For People For Our Planet”.

Premiera nowej kolekcji Reserved Joyful #EcoAware na sezon wiosna-lato 2020 to realizacja zapowiadanego przez LPP systematycznego zwiększania udziału kolekcji bardziej przyjaznych środowisku w produktach firmy. W sezonie jesień-zima 2019 ubrania z metką Eco Aware stanowiły ponad 20% oferty marek Reserved i Mohito. W ciągu najbliższych dwóch lat, we wszystkich brandach należących do LPP, udział tego typu kolekcji wyniesie 25%. Tymczasem do 2025 roku już co druga sztuka odzieży marki Reserved ma być produkowana zgodnie z ideą Eco Aware.

Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii produkcji, w ubraniach z metką Eco Aware wykorzystywane są materiały, których włókna pochodzą z odpadów konsumpcyjnych, takich jak butelki plastikowe. Tą metodą pozyskiwany jest poliester obecny w składzie ubrań najnowszej kolekcji kapsułowej Reserved. Oprócz tkanin syntetycznych, do przygotowania linii Joyful #EcoAware wykorzystano bawełnę organiczną i recyklingowaną, a także TencelLyocell czy wiskozę Lenzing EcoVero z drewna eukaliptusa, buku i świerku. Tkanina ta powstała w zrównoważonym procesie, przy zamkniętym obiegu wody i przy bieżącym odtwarzaniu zasobów surowca drzewnego poprzez nowe nasadzenia drzew niezbędnych do pozyskania celulozy.

Ponadto, w kolekcji Joyful po raz pierwszy użyto również wykonanej z celulozy tkaniny Eastman Naia.

Ambasadorką nowej linii przygotowanej na bazie materiałów bardziej przyjaznych środowisku i z wykorzystaniem nowoczesnych technologii została modelka pochodząca z Trynidadu i Tobago Naomi Chin Wing.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Armani stworzył kapsułową kolekcję ubrań wykonanych z materiałów z recyklingów
Stella McCartney stworzyła ekologiczne futro, które można poddać recyklingowi

J.G., MAT. PRASOWE