Bentley Centanne, czyli futurystyczna wizja elektryka

Bentley Centanne, czyli futurystyczna wizja elektryka

Czy tak mógłby wyglądać nowy model brytyjskiego producenta luksusowych aut? Z pewnością, bowiem marka znana jest z tworzenia niestandardowych projektów, dostosowanych do potrzeb klientów, którzy są skłonni wydać każde pieniądze na mocno spersonalizowany pojazd.

Ten model jest jednak jedynie wizją projektanta Josepha Robinson, który postanowił połączyć estetykę aut brytyjskiej marki z futurystycznym stylem, w efekcie czego powstał elektryczny Bentley Centanne.

W przypadku tego modelu największą uwagę niewątpliwie zwraca jego nietypowa sylwetka – wydłużony przód i tył, a także przeszklony dach. Lecz najciekawszym elementem tej koncepcji jest to, co się kryj wewnątrz, czyli przestrzeń za siedzeniami, w której projektant przewidział miejsce do siedzenia dla pasażerów, aby mogli oni cieszyć się widokiem bez opuszczania pojazdu i na dodatek w wygodnej pozycji.

Co więcej, zgodnie z wizją Josepha Robinsona, Bentley Centanne posiada trzy różne kształty kabin, które mają być łatwo wymienialne. Oprócz modelu z opływowym kształtem, projektant stworzył także wersję coupe, a także crossovera na nieco dłuższe jazdy.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Bentley przedstawia swoją wizję przyszłości, czyli luksusowego elektryka EXP 100 GT Coupe
Czy tak będzie wyglądać SUV inspirowany Fordem Mustangiem?

J.G., JOSEPH ROBINSON

sznyt tygodnia

najnowsze