Diane von Furstenberg stawia na ekologię – marka otwiera wypożyczalnię ubrań

Diane von Furstenberg stawia na ekologię – marka otwiera wypożyczalnię ubrań

Amerykańska marka Diane von Furstenberg rusza z własną wypożyczalnią ubrań o nazwie DVF Link. Za miesięczny abonament w cenie 159 dolarów będziemy mieli możliwość „wynajęcia” 4 wybranych ubrań, w tym m.in. kultową „wrap dress” projektantki.

Do tej pory tego typu wypożyczalnie ubrań były dobrą opcją dla osób, które poszukiwały kreacji na jedną okazję. Teraz, w miarę jak świadomość ekologiczna wśród społeczeństwa rośnie, na rynku pojawiają się firmy, które pozwalają na wypożyczanie nie tylko eleganckich sukienek czy torebek, ale także zwykłych, codziennych ubrań.

Przykładem tego jest nowa inicjatywa marki Diane von Furstenberg – teraz na platformie DVF Link za miesięczny abonament w cenie 159 dolarów będziemy mogli wypożyczyć 4 wybrane przez siebie ubrania. W cenę wliczona jest także przesyłka (również ta zwrotna), a także koszt pralni.

Wiele osób zastanawia się, czy taki pomysł faktycznie się przyjmie i zachęci konsumentów raczej do wypożyczania ubrań, niż ich kupowania. Jak na nasze polskie realia 600 zł (równowartość miesięcznego abonamentu w DVF Link) to dość sporo – na przestrzeni całego roku robi się już z tego całkiem pokaźna suma, za którą spokojnie moglibyśmy skompletować całą garderobę.

Niestety na tę chwilę usługa dostępna będzie jedynie w Stanach Zjednoczonych.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Nie kupuj, leasinguj – marka MUD Jeans wprowadziła nowy model handlu ubraniami
Wypożyczaj zamiast kupować. 6 miejsc, w których wypożyczysz ubrania

J.G., DVF LINK