Lucid Motors ogłasza – luksusowy, elektryczny sedan jeszcze w 2020 roku trafi do produkcji

Lucid Motors ogłasza – luksusowy, elektryczny sedan jeszcze w 2020 roku trafi do produkcji

Lucid Motors powraca – amerykańska marka zaprezentowała koncept elektrycznego sedana, który jeszcze w 2020 roku ma oficjalnie trafić do produkcji.

O Lucid Motors głośno zrobiło się pod koniec 2016 roku, kiedy to marka pokazała światu projekt elektrycznego auta o nazwie Air, który z wyglądu przypominał Teslę S, lecz z nieco większą przestrzenią wewnątrz i bogatszym wyposażeniem. Plany były ambitne – koncept miał trafić do produkcji w 2018 roku, jednak z uwagi na problemy finansowe wszystko się posypało.

W Lucid Motors szybko jednak zainwestowali saudyjscy inwestorzy, którzy postawili firmę na nogi. Słowem – finansowanie w wysokości ponad 1 mld dolarów umożliwiło amerykańskiej marce wznowienie planów produkcji.

Kilka dni temu przedstawiciele Lucid Motors oficjalnie oświadczyli, że już wkrótce rozpoczną produkcję prototypów model Air, które zostaną wykorzystane do testów. Natomiast masowa produkcja aut ma ruszyć jeszcze przed 2021 rokiem.

Wiele osób mówi, że Lucid Air ma szansę stać się poważną konkurencją dla Tesli. Czy tak faktycznie się stanie? Tego pewnie dowiemy się już wkrótce.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
BMW zaprezentowało nową wizję elektryka – BMW i3 Urban Suite
Futurystyczne innowacje, które pojawią się w samochodach przyszłości

J.G., LUCID MOTORS