Kate Moss, Naomi Campbell i Snoop Dogg na pokazie Vetements? Nie, to tylko ich sobowtóry

Kate Moss, Naomi Campbell i Snoop Dogg na pokazie Vetements? Nie, to tylko ich sobowtóry

Vetements po raz kolejny szokuje! Podczas prezentacji kolekcji w ramach męskiego tygodnia mody w Paryżu, wśród zwykłych modeli czy modelek pojawili się… Kate Moss, Naomi Campbell, Snoop Dogg oczy Angelina Jolie. Goście przecierali oczy ze zdumienia, gdy na jaw wyszło, że to tylko ich sobowtóry.

Vetements wyraźnie lubi szokować. Przyzwyczaił już do tego całą branżę modową, więc przed każdym nowym pokazem wszyscy zastanawiają się, co zobaczą tym razem. W ubiegłym roku głośno było o pokazie marki, który był swego rodzaju anty hołdem dla kapitalizmu – modele i modelki bowiem występowali jako pracownicy lokalu sieci McDonald’s.

Najnowszy pokaz Vetements, który odbył się w ramach męskiego tygodnia mody, na pierwszy rzut oka wyglądał zwyczajnie. Z pozoru. Na wybiegu bowiem pojawiły się sobowtóry Snoop Dogga, Naomi Campbell, Angeliny Jolie czy też Kate Moss.

View this post on Instagram

VETEMENTS FALL WINTER 2021 #NEWVETEMENTS PIC: @gorunwaydotcom

A post shared by VETEMENTS (@vetements_official) on

Skąd taki pomysł? Projektanci Vetements na razie nic nie mówią. Wygląda jednak na to, że to kolejny przytyk marki pod adresem wszechobecnego plagiatu, który w branży modowej jest niestety na porządku dziennym.

Pewne natomiast jest jedno – nawet po odejściu Demny Gvasalii ze stanowiska dyrektora kreatywnego, Vetements dalej trzyma poziom i nie przestaje zaskakiwać.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Vetements przywraca kapcie w kształcie misiów – kosztują prawie tysiąc dolarów
Jeremy Scott znowu przeszedł samego siebie – nową kolekcję Moschino pokazał w nowojorskim metrze

J.G., VOGUE HOMMES